25. srpnja 2024.

HT PREMIJER LIGA: ZADAR SE REVANŠIRAO I RAZBIO SPLIT

3 min read

Košarkaši Zadra u 10. su kolu HT Premijer lige na Višnjiku u Dvorani Krešimira Ćosića s 88:61 savladali Splićane. Sastav Veljka Mršića odigrao je vrlo dobru utakmicu, a poseban nagalsak stavljamo na odličnu napadačku i obrambenu partiju mladog Duje Brale.

Nakon poraza od Splita u regionalnoj ABA Ligi i očajnog nastupa, momčad Veljka Mršića odigrala je vrlo dobru utakmicu u 10. kolu HT Premijer lige. Od prve minute vidjelo se kako su se izvrsni Splićani previše potrošili u utakmici s Cibonom na Gripama te kako energije ima malo ili gotovo pa ništa. S 11-0 otvorili su susret momci u bijelom, nakon čega je Ivica Skelin već nakon 4 minute bio primoran potražiti timeout. Niti nakon timeout-a nije bilo puno promjena u igri Splita, pa je nakon prve četvrtine rezultat iznasio 17-8.

Lošu igru Splićani su nastavili i u drugoj dionici, a Zadrani su ‘gazili’ sve pred sobom, te se može reći kako se zadarski stroj u ovoj utakmici upalio na vrijeme. Moćno je izgledao Zadar, dok su dojam nezainteresiranosti ostavljao Split. +17 (40:23) stajalo je na semaforu Krešinog doma, i sigurno je konačno igra Zadrana mogla veseliti Krešu koji to sve gleda i nadzire negdje gore.

Nešto lošiju, možemo slobodno reći i tradicionalno lošu treću četvrtinu, pružili su Zadarani, te su dali Splitu prostora da uhvati priključak. Previše osobnih grešaka pravilo je problem u ovom susretu jer je već na poluvremenu 4 osobne imao Blaž Mesiček. S druge strane zadarski mladac Duje Brala igrao je odličnu utakmicu, dok je Justin Carter onako pomalo veteranski povukao momčad i uz neke lude koševe vodio Zadar ka novoj pobjedi u HT Premijer ligi. Ipak nešto lošija treća dionica Zadra, dala je Splitu da dođe do -12 (63:51), te možda uspijeh uhvatiti ‘zadnji vlak’ za ulaskom u egal.

Ipak Zadar je u zadnjih 10 minuta ponovno demonstrirao moć ovog sastava, i ‘razbio’ Split, pa su na kraju minute dobili i zadarski i splitski mladi igrači. Bruno Rebić i Viktor Šarić ušli su u igru za Split, dok je Ivan Perasović ponovno bio član prvih 5. Zadrani su s druge strane u igru poslali Filipa Paponju i Filipa Vujičića, dvojac iz razvojne Jazine Zadar II ekipe koja se natječe u Prvoj muškoj ligi. Utakmicu su Zadrani mirno priveli kraju a domaće je s 17 ubačaja predvodio Justin Carter, Duje Brala ubacio je 14, 11 je imao Domagoj Vuković dok je 10 koševa imao kapetna Dominik Mavra. Kod poraženog sastava povratnik nakon ozljede Ilija Đoković zabio je 13 što je zasigurno lijepa vijest za Splićane vidjevši da ozljeda nije imala toliko utjecaja na njega, a uz njega raspoloženi su danas bili tek Antonio Vranković i Darko Bajo s 11 odnosno 10 koševa.

Zadarani će pauzirati ovo kolo ABA Lige, u kojem su trebali ugostiti podgoričku Budućnost VOLI zbog ulaska virusa u crnogorski sastav, pa će sljedeća utakmica biti gradski derbi s Sonik Puntmaikom u Jazinama u Utorak, 17.11. Splićane čeka gostovanje ‘zaostale utakmice’ 7. kola kod Furnira u Subotu 14.11. i dan poslije gostovati će u Beogradu kod Crvene Zvezde mts.