Zadar.TV

Zadar TV-Pouzdana Destinacija za Vrhunske Sadržaje u Zadru

PRVA MUŠKA LIGA: JAZINE U DOIGRAVANJU!

2 min read

Momčad Jazina Arbanasi (Jazine Zadar II) pobjedom u ‘zaostaloj’ utakmici posljednjeg kola Prva muške lige savladala je ekipu Omiš Čagalj toursa 91:84! Nakon 40 minuta muške borbe druga Zadrova ekipa upisala je pobjedu danas tako da, iz perspektive KK Zadra današnji dan izgled i više nego uspješno. Učinak stopostotan, 2/2!

Iako je trener Marko Selin u više navrata izjavio da imperativa pobjede nema, te kako je njihov ovogodišnji cilj ostvaren vidjelo se na licima igrača i stručnog stožera kako je doigravanje sada već i zacrtano te da se u ovoj utakmici ide na pobjedu, a ne na ‘daj što daš’. Već u prvoj četvrtini zadarska klupa stvorila je sebi obvezu pritiska na suce pa su u tom pokušaju malo i retjerali i zaradili tehničku pogrešku, no to je samo pokazatelj koliko ozbiljno su shvatili ovi momci ovu utakmicu. Rezultatom 22:25 završila je prva dionica.

Puno bolje su juniori Zadra s dva pojačanja u vidu Marka Šarca i Filipa Vujičića odigrali su drugih 20 minuta. Baš je Šarac vukao momke do poena i diza atmosferu ekipe, pa su radi toga s 53:45 Zadrani imali vodstvo na isteku prvog poluvremena.

Omišani su dobili krila u nastavku te su stigli prednost koju su sagradili igrači Jazina, prvenstveno dobrom rolom Nenada Delića, pa je igra došla do one koju smo danas često gledali – koš za koš. Bolje se u trećoj četvrtini snašla gostujuća momčad što se prelilo na rezultat na krjau – 67:71.

Agresivnom obranom Filipa Vujičića i Domagoja Horvata Jazine su hvatale ponovno vodstvo, koš uz dodatak Šarca dodatno je Jazine digao no težak udarac baš u toj akciji zadala je ozljeda koju je zadobio u kontaktu s Marinom Jeličićem. Sve do samog kraja, praktički posljednje sekunde utakmica je mogal otići na sve tri strane (Jazina, produžetka ili Omiša), no kad je 20 sekundi prije kraja Dino Šipić pogrešno dodao loptu, a odmah nakon toga Denis Srzić načinio nesportsku grešku sve je bilo gotovo. Jazine su do kraja upisale još nekoliko poena te su zasluženo slavili s 91:84.

Jazine su slobodna bacanja pucali 26/32, a kod domaćih se s 18 poena iskazao Filip Vujičić, dok su po 17 imali Filip Paponja i Marko Šarac, Krševan Klarica u pobjedu je ugradio 13 poena. Za goste Nenad Delić imao je 34 koša i 10 skokova, Dino Šipić 14, Marin Jeličić ubacio je 13.