23. srpnja 2024.

KUP KREŠIMIR ĆOSIĆ: ZADAR U FINALU, DRAMA NA VIŠNJIKU NIJE OTIŠLA NA STRANU CIBONE!

2 min read
FOTO. Zadar.tv / Andrej Jančijev

Košarkaši Zadra jučer su u polufinalnom ogledu Kupa Krešimir Ćosić s 84:82 savladali zagrebačku Cibonu! Zadrani su imali +13 u jednom trenutku, no Cibona se nije predavala tokom cijelog susreta pa ni kada su 30 sekundi prije kraja bili na -7.

Kroz prvu četvrtinu igra jee bila podjednaka, igralo se koš za koš uz manje serije s obje strane no hvatali su još uvijek i jedni i drugi ritam pa nakon 10 minuta polufinala Kupa nismo imali nikog u prednosti već je na semaforu stajalo 19:19.

Zadar je furiozno ušao u drugu četvrtinu pa su vrlo brzo došli i do +11 (35:24), što je trenera Vladimira Jovanovića primoralo na minutu odmora. Zadrani su držali razliku od 7 koševa prednosti dok Scott Reynolds nije ubacio koš uz dodatak te su 01:40 prije kraja prvog poluvremena igrači Cibone kaskali tek 3 poena. Brzo serijom Zadrani su stigli do dvoznamenkasta prednost te je 44:34 bilo na semaforu na kraju druge četvrtine.

Druga četvrtina krenula je uz koševe s obje strane nakon čega se desila ‘rupa’ od 2 minute i 30 sekundi bez pogotka s obje strane, uz oscilaciju u igri Zadrana ‘Cibosi’ su stigli do -2 u dva navrata (49:47, 51:49) nakon čega je Zadar dobio krilia pa je Jure Planinić pokrenu i završio seriju od 13-1 za vodstvo od najvećih +13 za momke trenera Veljka Mršića.

Cibona se nije predavala do samog kraja iako je Zadar držao prednost od 10-ak koševa praktički cijelu zadnju četvrtinu, ‘Vukovi’ su grizli i nisu dali ‘Gradu koji je stvorija košarku’ da se odvoji na neku veću prednost. 30 sekundi prije kraja 83:76 stajalo je na semaforu dvorane velikana oba kluba koja su se sastala u polufinalu Kupa koji nosi ime iste košarkaške legende – Krešimira Ćosića. Nakon minute odmora Cibona je krenula u rezultatski povratak bacanjima Darka Planinića, njegovim zakucavanjem i ‘Šveđinim’ izvučenim prekršajem na šutu za tricu od kojih je pogodio 2, skok je uhvatio Planinić promašio zicer ponovno prigrabio loptu te zaradio 2 slobodna bacanja oba je promašio Domagoj Vuković uhvatio je loptu i tu je završila polufinalna priča vječitog derbija Zadra i Cibone.

Zasluženo je slavio Zadar no sve čestitike idu i Zagrebačkom sastavu koji je bio borben do posljednje sekunde! Justin Carter i Aleksandar Bursać predvodili su Zadrane s 16 koševa, Antonio Jordano odigrao je dobru utakmicu i zabio 13 poena. S druge strane već sada i ‘senatori Cibone’ predvođeni Damirom Markotom s 16 koševa, uz Scotta Reynoldsa i Darka Planinića s 14 bili su najbolji realizatori.

Finale se igra 13. veljače (Subota) u Omišu u Sportskoj dvorani Ribnjak s početkom u 17:30, glavni akteri su KK Split (koji je ranije pobjedio Furnir s 83:95) i KK Zadar!