25. srpnja 2024.

HT PREMIJER LIGA: SONIK NA POGON CVITKOVIĆA UPISAO VAŽNE BODOVE!

3 min read

Sonik Puntamika na krilima fenomenalnog Tomislava Cvitkovića, došla je još jedan korak bliže u cilju da u doigravanje uđe s 5. pozicije koje će im kao protivnika dovesti ekipu ABA 2 lige Goricu. Alkari u ovome susretu nisu imali prostora kao u prošlom odigranom u Jazinama u kojem su izborili produžetak, te je Sonik s 30 koševa Dugorešanina stigao do 16. pobjede u najelitnijem Hrvatskom natjecanju.

Tricom Granića započelo je nadmetanje 31. Kola HT Premijer lige između Sonik Puntamike i Alkara, da bi vrlo brzo s ‘linije penala’ Runjić smanjio no na polovičan način uzvratio je s druge strane Naba Echols a prvo vdstvo domaćih došlo je nakon pogođene trice Tomislava Cvitkovića koje je napda kasnije povećao Daniel Zovko. Gosti su se probudili pa je tom buđenju posebno dobar dojam doprinio ‘alley-oop’ Ivana Vučića i Hasana Varencea. Lošija forma u zadnje 4 utakmice Sonika i dalje nije posustajala pa u prvoj četvrtini nisu domaći imali pravi način da odgovore u napadu na obranu Alkara. Iako je Jakov Vladović  uspio rezultat vratiti na ‘x’ (16:16), dekoncentracijom u obrani i ishitrenim šutom Alkar je do kraja prve četvrtine imao prednost od 4 koša (16:20).

Ravnopravna borba krenula je u drugoj četvrtini kada je prvo Dino Palčić bacanjima smanjio na 20:20, da bi ‘alley-oop’ PutnikVarence iskopirali s druge strane VladovićRunjić.Sonik je stvorio nešto veću zalihu koševa, te nakon trice Dina Palčića minutu odmora morao je pozvati Damir Milačić. Nije puno dobio nakon toga trner Sinjana jer je Sonik s lakoćom čitao igro Sinjana, no kod 39:33 uspio je jednu od mnogo ispaljenih trica Alkara ubaciti Vlatko Granić, pa je trener u odsustvu Hrvoja Vlašića, Stipe Kuliš pozvao ‘timeout’ da malo smiri ‘bijelo-zelene’. Nove znakove za uzbunu kod gostiju probudila je kontra koju je kao mladić otrčao Jakov Vladović, pa je i drugi ‘timeout’ morao potrošiti trener Milačić. Do kraja četvrtine Alkar je smanjio na -5 (44:39).

Igrom koš-za-koš nastavili smo u drugom poluvremenu, te se uglavnom prednost Sonika vrtila oko 6 razlike.  Sonik je nakon što je Alkar na početku imao kratki ‘blietzkrieg’ samo sve više i više dizao prednost pa je tako ubrzo nakon minute odmora gostiju ona dosegla i +15 (64:49). Od potpunog potonuća alkarsku su lađu održavali tek dalekometni ubačaji pa je prednost od 10, odnosno 12 koševa bila uobičajena tokom treće dionice. Minutu prije kraja Ivan Vučić, smanjio je na jednoznamenkastu prednost prvi put nakon dugo vremena, da bi svojim ubačajem ponuako goste iz Sinja na hvatanje posljednjeg vlaka za priključak (67:61).  Ipak Sonik je uspio doći korak do dvoznamenkaste prednosti na kraju te je rezultat iznosio 70:61.

Jako loše domaćini su ušli u treću dionicu, pa su Sinjani to iskoristili da se približe ponovno na onih 6 razlike za Sonikom, što je trener Kuliš iskoristio za ‘timeout’ niti dvije minute u trećoj dionici. Sonik je prednost vraćao, a trener Milačić mislio je kako će svoju ljutnju jer njegovi igrači ne mogu parirati Soniku liječiti na sucu Bajramoviću za što ga je on ‘nagradio’ zasluženom tehničkom pogreškom. Alkar se približio i više od onih standardinh 6 koševa minusa, te je manje od 5 minuta do kraja Alkar nakon promašenih slobodnih bacanja Varencea kaskao 5 koševa (75:70). Tomislav Cvitković najbolji ‘scorer’ Sonik Puntamike u napadu bio je nezaustavljiv za ‘sinjske ruke’ te je svojim koševima vodio ‘bijele’ do pobjede. Cvitković s svojih 30 postignutih koševa minutu i 30 prije kraja, zaključio je pitanje pobjednika, te je za kraj ostala tek konačna razlika. Iako rezultatski reklo bi se napetije nego očekivano, no da se u Jazinama igrala utakmica još 3 dana pobjednik ne bi bio drukgačiji. Sonik je na kraju upisao pobjedu 87:81 te time prekinuo ‘crni niz’ od 4 poraza.

Najistaknutiji kod Sonika kao što smo i rekli bio Tomislav Cvitković s 30 poena i 9 skokova, Lovre Runjić upisao je 19 poena dok je kapetan Dino Palčić brojao do 14. Kod gostiju po običaju Naba Echols bio je najbolji s 22 ubačaja, dok je Ivan Vučić imao 17 poena.