25. srpnja 2024.

HT PREMIJER LIGA: SENZACIJE MAVRE I PRKAČINA!

2 min read

Zadar, 14.04.2021. - Zaostala utakmica 12. kola ABA lige izmedju KK Zadar i KK Cibona - Foto: KK Zadar/Zvonko KUCELIN

Košarkaši Zadra službeno su osigurali opstanak u ABA ligi nakon što su u derbiju protiv Cibone slavili u dramatičnoj završnici 97:92.

Prvo poluvrijeme je bilo pod kontrolom Zadra naročito druga četvrtina. U drugoj dionici utakmice Zadrani su bili na visokom napadačkom nivou, 33 poena u drugih 10 minuta i serija od 11:2 je odvela Zadrane na visokih +16 nakon prvih 20 minuta.

U drugom poluvremenu Cibona je bila bolji protivnik, na početku treće četvrtine Vukovi su napravili seriju od 12:2 te je prednost Zadra nakon 30 minuta bila smanjena na +5.

Posljednja četvrtina bila je neizvjesna. Cibona je preuzela svoje prvo vodstvo još od prve četvrtine nakon trice Prkačina, kasnije je Drežnjak ukrao loptu Justice te je Novačić imao polaganje za +3 Cibone. U završnici Dominik Mavra je odigrao čudesnu utakmicu te je osigurao pobjedu za svoju momčad, zabio je sjajnu tricu za -1, kasnije je zabio još jednu za tricu za vodstvo Zadra u posljednje dvije minute. Kapetan dalmatinske momčadi je u zadnje dvije minute zabio 10 poena za pobjedu Zadra!

S ovom pobjedom je Zadar osigurao opstanak u regionalnoj ligi, ostala je još samo jedna utakmica i to protiv Crvene Zvezde na domaćem parketu 26. travnja.

Dominik Mavra odigrao je jednu od najboljih utakmica ove sezone, susret je završio s čak 33 poena uz 5 skokova, 5 asistencija i dvije ukradene lopte. Kodi Justice je imao 18 poena dok je Aleksandar Bursać upisao 12 poena. Za Cibonu Roko Prkačin zabio je nevjerojatnih 38 poena.

Veljko Mršić, trener Zadra: “Čestitam igračima što su dvije utakmice prije kraja ostvarili još jedan cilj ove sezone. Prvo poluvrijeme je bilo dosta dobro u napadu, nismo imali cijelu utakmicu dovoljno energije dok smo u obrani bili na nivou ispod onoga što inače pružamo. U drugom poluvremenu se dogodila ta standardna četvrta četvrtina, iako treće četvrtina je bila na tragu toga. Cibona je odigrala fantastično, što se puno puta događa kad u ekipi ostanu samo 8 igrača. Na kraju smo imali sreću, vidjeli smo fantastičnu partiju Mavre dok s druge strane odlična utakmica Prkačina.”

Vladimir Jovanović, trener Cibone: “Kod zaostatka od 16 poena na poluvremenu moji dečki su po ko zna koji put pokazali da riječ predaja ne postoji kod njih. Izašli su sa stavom da pokušaju pobijediti utakmicu, došli su na + 4, imali kontrolu, ali vidjeli ste da so danas došli s 8 igrača, pritom smo bili opterećeni s osobnim pogreškama tako da je situacija bila dodatno otežana. Na kraju su igrači igrali dobro i žao mi je što utakmica Roka Prkačina nije okrunjena pobjedom. Drugo poluvrijeme nam treba biti pokazatelj kako trebamo igrati jer ako kreneš u utakmicu s nedovoljno koncentracije i energije teško je nešto stići i prestići. Moramo igrati od početka, ali ono što je dobro je da imamo karakter, vraćamo se i imamo kvalitetu. Ekipi Zadra čestitam na pobjedi. Na kraju su uspjeli izvući utakmicu nevjerojatnim šutevima Mavre.”