25. srpnja 2024.

HT PREMIJER LIGA: MOTIVIRANI ZADRANI SLAVILI PROTIV OSLABLJENOG ŠKRLJEVA! ZABLISTAO DUJE BRALA, PROBUDIO SE EYASSU WORKU!

2 min read

Košarkaši KK Zadra slavili su na Višnjiku u dvoboju HT Premijer lige protiv KK Adria Oil Škrljeva 99:68. Izrazito motiviran u ovome susretu bio je Zadar, dok je Škrljevo stiglo u sastavu bez kapetana Antonia Bobana i Luke Vucića. Nakon domaćeg poraza od Krke u ABA Ligi druga utakmica u manje od 24 sata nije predstavljala problem za momčad iz Donatova grada.

Utakmica je počela igrom koš za koš, igralo se tako nekih 5 minuta, a onda su Zadrani ubacili u veću brzinu pa su na krilima vrlo raspoloženog Duje Brale serijom 15:0 (26:8) praktički i zaključili susret na samome startu. Zadrani su s 36:16 završili prvu četvrtinu i pokazali su kako na ovaj susret gledaju kao ‘rebound’ susret nakon 2 poraza u ABA Ligi i teško izborene pobjede protiv Vrijednosnica Osijek.

Nešto slabiju drugu četvrtinu odigrali su Zadrani Dominikom Mavrom i Martinom Junakovićem kao organizatorima igre na kojima su tragovi umora bili znatno vidljivi. Zato su 17-godišnji Duje Brala i Amerikanac Eyassu Worku ‘proradili’ u susretu s Škrljevom te su vodili igru plavo-bijelih s velikom lakoćom. Jonathan Galloway s nekoliko zakucavanja i iznuđenih prekršaja pokazao je prve znakove života, a na kraju druge dionice na semaforu je svijetlila prednost od +20 za Zadar (53:33).

Pomalo nespretan ulaz u treću četvrtinu imali su domaćini što je dalo priliku Martinu Robersonu da bude igrač koji će prvi zabiti koš u trećoj četvrtini. Ubrzo nakon toga Zadar je opet krenuo u svoj ritam pa je tako i treću četvrtinu bez problema riješio te je podigao svoju prednost na 73:48.

Odradili su posao do kraja Zadrani u posljednjih 10 minuta, a trenera Ivana Perinčića može zadovoljiti to što su u ovoj utakmici neki igrači na koje se manje računa pokazali kako bi se na njih moglo računati  i u utakmicama većih razmjera. 99:68 rezultat je s kojim smo zaključili utakmicu, a kod Zadra najbolji je bio Duje Brala s 22 koša, razbuđeni Eyassu Worku s 20, te Jan Palokaj s 16 ubačaja. Kod gostiju Amerikanac Martin Roberson završio je s 25 koševa i 10 skokova, a uz njega jedini raspoloženi danas bio je Jure Gunjina s 17 pogođenih koševa.

U ovome susretu Zadar je napravio ono što mu je bilo potrebno, upisao je pobjedu kako bi u nastavak sezone krenuli s pobjedom iza leđa. Škrljevo je ruku na srce  u punom sastavu preslabo za ABA-ligaša, no Riječani svoje prilike imaju pravo tražiti u nekim drugim susretima, već u idućem kolu na parket Dvorane Mavrinci dolazi Cibona. Zadar se sada okreće novim izazovima, samo 2 dana pauze dijele ih od nove utakmice, protiv gradskog rivala Sonik Puntamike u Dvorani Jazine!