25. srpnja 2024.

Zadar.TV

Zadar TV-Pouzdana Destinacija za Vrhunske Sadržaje u Zadru

DRUGA MUŠKA LIGA – JUG: DIADORA OSTVARILA VISOKU POBJEDU NA OTVARANJU PROTIV TROGIRA

3 min read

Igrači Maria Pešuta slavili su na utvaranju Druge muške lige – Jug protiv momčadi KK Trogira s visokih 98:67. Diadora je u ovome susretu imala čak 57 skokova od čega 26 napadačkih dok je momčad Trogira prikupila tek 35 skokova ukupno, što je uvelike pomoglo ‘dvozlatnima’ u prvoj ovosezonskoj pobjedi u Drugoj ligi.

Momčad Diadore vrlo samopouzdano ušla je u utakmicu s ekipom koja ih je prije prekida prošle sezone na parketu OŠ Zadarski Otoci na Bilom Brigu porazila s 98:107. Krila su momci Maria Pešuta dobili u 3 utakmice Kupa Krešimira Ćosića gdje su redom u Dvorani Jazine od Diadore stradali Prvoligaš KK Jazine Zadar II (86:83), ligaški rival KK Sukošan (89:58) te naposljetku ekipa KK Dubrovnika koja igra Prvu mušku ligu (78:72). Diadora se plasirala još jednom među najboljih 16, što je Trogiru prije početka utakmice trebao biti znak da ovi momci misle ozbiljno te da ciljaju Prvu mušku ligu.

Na krilima 3 pobjede, i u želji za revanšom Trogiru, Diadora je jako brzo u susretu  preuzela vodstvo koje nije ispuštala do kraja susreta. Prednost Trogira bila je samo ona početna, nakon čega je Diadora ubacila u radni pogon te je do prve veće prednosti došla u 5 minuti utakmice slobodnim bacanjima Paola Marčeva (15:8). Trener Jere Mrduljaš pokušao je minutom odmora razbiti ritam Diadore no to nije uspio pa je na kraju prve četvrtine rezultat iznosio 25:17 za domaći sastav.

Diadora nije stala ni u drugoj četvrtini pa je velikih, velikih +20 uhvatila već nakon 5 minuta igre u nastavku, serijom 15:3. Trogir nije imao odgovor za odličnu timsku igru Diadore, i agresivnu obranu koja je Trogirane tjerala na greške u napadu, a Diadora je iz kontra napada lagano zabijala. Nestvarnih 50:26 stajalo je na semaforu na kraju prvog poluvremena, možda ovih 26 koševa i nije pokazivalo pravu moć Trogira no jednostavno nepreciznost u redovima gostiju domaćini su debelo kažnjavali.

Do kraja susreta Diadora je vrlo lako gazila prema prvoj pobjedi, a koliko su motivirani u ovoj sezoni pokazali su vodstvom 70:44 krajem treće četvrtine. Nije to bila najveća prednost na utakmici ekipe iz Zadra, već je ona nakon samo par minuta u zadnjoj dionici dosegla visokih +33 (79:46). Mario Pešut i Jere Mrduljaš na parket su ubrzo poslali i momke koji igraju nešto manje, a kod gostiju se posebno istaknuo Marin Mikulić koji je za 14 minuta ubacio 11 koševa, dok je kod Diadore stranac Anthony Bauer za nešto više od 13 minuta ubacio 11 koševa uz 7 skokova, ali najviše od svega u ovoj utakmici ostaje zapamćeno njegovo silovito zakucavanje u trećoj minuti igre u posljednjoj dionici. Lijepo je vidjeti da se barem jedan stranac u ‘Gradu košarke’ priviknuo na uvjete igre, što kod nekih drugih nije slučaj. Diadora je slavila na Bilom Brigu s 98:67, a u Diadorinim redovima s po 18 koševa najbolji su bili Vito Barbaroša i Roko Butić, 13 ubačaja imao je Matej Segarić, a moramo spomenuti i Paola Marčeva koji je opet gospodario reketom sa svojom nepobjedivom leđnom tehnikom koja mu je donijela 12 koševa i 12 skokova, a ranije spomenuti Anthony Bauer završio je susret s dakle 11 koševa. Kod gostiju Marin Mikulić zabio je 13, Marko Čosić 12, a s po 7 ubačaja završili su Nino Pleština, Bruno Barač i Damir Brkljača.

Sljedeće kolo momčad Diadore ‘gostuje’ na Višnjiku u dvorani 3 kod momčadi KK Pet Bunara.