25. srpnja 2024.

HT PREMIJER LIGA: ZADRANI U DRUGOM POLUVREMENU SLOMILI OTPOR FURNIRA!

2 min read

Uz dozu nesigurnosti kroz prvo poluvrijeme, košarkaši Zadra s dvije velike serije (12:1 i 11:0) u drugom poluvremenu razbili su otpor gostiju te su s visokih 29 koševa prednosti slavili u Zagrebu!

Zadar je u prvoj četvrtini izrotirao čak 11 igrača što je bio pokazatelj da trener Anzulović pokušava pronaći petorku koja je raspoložena u današnjem susretu. Nije u tome uspijevao sve do kraja prve dionice pa je 20:21 iznosila prednost Zadrana.

Nešto bolju igru Zadar je pružio u drugoj dionici stigao je i do +9 kod rezultata 30:39 i baš kada je sve izgledalo kao da će Zadrani slomiti otpor ‘Dubravaša’ Furnir je uz par dobrih obrambenih i napadačkih reakcija, kao i s ludom tricom Karahodžića stigao u rezultatski egal 41:44.

Zadar je u nastavku pokazao da je napade Furnira shvatio vrlo ozbiljno i odličnim izdanjem tokom treće dionice, koja je bila poprilično nadahnuta Martinom Junakovićem, stigao je do vodstva od 54:74 na kraju treće četvrtine.

Furnir je pokušavao sve do samog kraja smanjiti vodstvo ekipe s Višnjika, ali niti jedan taj pokušaj nije mogao ozbiljnije zaprijetiti vodstvu Zadra koji je na kraju slavio s 70:99.

Za Zadar najbolji igrač bio je Martin Junaković koji je zabio 19 koševa uz 6 asistencija, Antonio Jordano zabio je 14 dok je Dario Drežnjak pridodao 12 koševa. Kenan Karahodžić zabio je na kraju 15 koševa, a Lovro Mandalinić dodao je 14.

STATISTIKA UTAKMICE

Vladimir Anzulović: ‘Čestitam Furniru na dobroj utakmici i mojim igračima na pobjedi. Uspijeli smo raspodijeliti minutažu što nam je bilo bitno u ovom ritmu utakmica.’

Martin Junaković: ‘Znali smo da Furnir može odigrati odličnu utakmicu što su pokazali prvo poluvrijeme kada su zabili 41 koši  igrali dobro s protokom lopte. U trećoj četvrtini se nama otvorilo, digli smo intenzitet i na kraju zasluženo pobjedili.’

Lovro Mandalinić: ‘Prvo poluvrijeme smo odigrali puno bolje nego u nastavku. BiIo je više koncentracije i uspjeli smo zadržati utakmicu u neizvjesnosti. Imali smo jako loš ulazak u treću četvrtinu kada su nas uspjeli slomiti i kasnije je došlo do rutinskog privođenja utakmice njenom kraju. Idemo se odmoriti i zaliječiti ozljede, a tu prije svega mislimo na Vidovića, Karahodžića i Rađu kako bi u siječanj ušli spremni i u nastavku sezone bili bolji.’

Jeronimo Šarin: ‘Prvo poluvrijeme je bilo dosta dobro, iako je i tu bilo dosta grešaka i nekako mislim da smo trebali imati bolji rezultat nakon dvadeset minuta. Drugo poluvrijeme smo bili jako loši što je vjerojatno posljedica toga da smo posljednja dva tjedna bili bez tri igrača na treningu. Vidović je i danas igrao polovično zaliječen. Zadar je digao energiju za dvije oktave i brzinu i mi se nismo uspjeli tome prilagoditi.’