25. srpnja 2024.

ABA LIGA: CARTER SRUŠIO MEGU U BEOGRADU!

2 min read

Nakon početne dekoncentracije gostiju, Zadrani su se stabilizirali ulaskom Pavla Marčinkovića u toku prve četvrtine i iskoristili su nešto lošije izdanje Mege, te izostanak ponajboljeg igrača Cazalona, da krajem prve dionice drže vodstvo od 16:24.

Dobro šutersko izdanje Zadrana nastavilo se i u drugoj četvrtini pa su tako u dva momenta imali prednost od 15 koševa razlike. Najveći problem treneru Anzuloviću predstavio je Aleksandar Bursać koji je vrlo rano ušao u probleme s osobnim pogreškama pa nije mogao u igri boraviti nešto duže i time pridonositi plusu Zadra koji se postepeno smanjivao, ali je još uvijek to bila respektabilna prednost. Zadar se na kraju prvog poluvremena opet rezultatski odvojio i vrlo ugodnih +14 imali su na ulasku u drugi dio gosti (32:46).

Potpuno drukčiji susret gledali smo u nastavku u kojem se momčad trenera Vladimira Jovanovića ‘probudila’ i odličnom igrom stigla je čak i do vodstva na kraju tridesete minute susreta 58:57.

Velike muke bile su pred trenerom Anzulovićem ulaskom u zadnju dionicu jer slika Zadra nije bila ni približna onoj iz prvog poluvremena i trebalo je nekako probuditi momčad i vratiti susret u tok koji je imala kroz dvadeset početnih minute. Bilo je tu mnogo muke kroz cijelu zadnju dionicu velika borba vodila se na parketu, Zadar je točno u trenutcima u kojima se rezultatski vratio ostao bez Bursaća nakon nesportske pogreške Balcerowskog što je opet bio svojevrstan razlog za brigu. Utakmica je na kraju bila svedena tek na jedan posjed a taj jedna posjed iskoristio je čovjek koji cijelu sezonu igra nevjerojatno – Justin Carter košem u zadnjoj sekundi za veliko slavlje Zadra u Beogradu 70:72!

Justin Carter uz 25 koševa bio je najbolji pojedinac Zadra, veliku pomoć imao je i u Trevoru Thompsonu koji je susret završio s 17 ubačaja dok je odličan do ozljede bio i Pavle Marčinković koji je imao 8 koševa. Domaćine je predvodio Boriša Simanić s 12, odnosno Nikola Jović Samson Ruzhentsev s po 11 koševa.

STATISTIKA UTAKMICE

Trener Vladimir Anzulović nakon pobjede nad Megom Mozzart: ‘Čestitke za obje ekipe. Utakmica je bila stvarno intenzivna, prava. Posebne čestitke mojim igračima jer smo imali utakmicu prije 36 sati, smogli su snage iako smo ostali smo bez Junakovića koji je u ponajboljoj formi, ozlijedio se Bursać, ozlijedio se i Marčinković ali dečki su od prvog dana od kad sam došao hrabri i ta hrabrost se danas vratila. Žao mi je što je došlo do pada u trećoj četvrtini ali na kraju smo dobili utakmicu, mislim i zasluženo.’

Trener Mege Mozzart, Vladimir Jovanović‘Sigurno nismo otvorili utakmicu kako smo htjeli, morali i trebali. Skraćena rotacija s kojom dugo treniramo sigurno utječe na naše utakmice, pogotovo na visokim pozicijama. Prvo poluvrijeme bilo je poprilično mlako gdje je sve ‘ničje’ lopte uzimao Zadar kad je napravio jednu solidnu razliku na kraju prvog poluvremena. Pokazali smo reakciju u drugom poluvremenu, no usprkos dobre i korektne obrane koju smo igrali na kraju nije bilo snage za pobjedu. Čestitao bih Zadru na pobjedi a nas sada čeka priprema za utakmicu s Partizanom.’