25. srpnja 2024.

ABA LIGA: Zadrani poraženi u Crnoj Gori

2 min read

Košarkaši Zadra nakon loše predstave protiv Adria Oil Škrljeva, te daška nade koju su ponudili dobrom igrom protiv Partizana, opet su razočarali navijače i simpatizere kluba Donatova grada, te su upisali poraz od Studentskog Centra Derby. U Podgorici su s 94:78 poraženi od Studentskog Centra Derby.

Susret su bolje otvorili Podgoričani te su imali 8:2 vrlo rano u ulasku u susret, Zadar je ipak povezao redove dovoljno da krajem prve četvrtine ima vodstvo od tri koša razlike (17:20). Jako lošu igru pokazali su Zadrani u prvih pet minuta druge dionice u kojoj su dva puta Crnogorci išli i na +11. Ipak su se Zadrani serijom od 0:11 vratili u susret i na poluvremenu su kaskali tek dva poena (43:41).

Zadrani su otvorili susret s mini-serijom od 0:6, a prednost 46:47 pokazala se kao zadnja koju su u ovome susretu Zadrani imali na svome kontu. Studnetski Centar na krilima Fletchera Mageea gradio je prednost koja je već na isteku treće dionice izgledala ružno s strane ‘plavo-bijelih’ 71:61. Prednost je za domaćine rasla i rasla, a najbliže što su Zadrani smanjili rezultatski minus bilo je na deset koševa koliko su kaskali i na isteku 30. minute susreta. Za poraz su se Zadrani u ovome susretu mogli prvenstveno zahvalti trojici igrača koji pored svoga imena nose titule nositelja igre a danas ih na susretu nismo imali gdje vidjeti.

Za pobjednički sastav s 20 koševa, od čega 17 u drugom poluvremenu, najbolji je bio Fletcher Magee, Kyle Vinales ubacio je 18 koševa uz 11 asistencija, a Kenan Kamenjaš susret je završio s 15 ubačaja. Za Zadrane borbeni Justin Carter imao je 19 koševa, Martin Junaković koji je danas ostavio srce na parketu ubacio je 17 koševa, a Uroš Luković umontirao je pod koševima Morače 15 ubačaja.