25. srpnja 2024.

ABA LIGA: PRVA DOMAĆA POBJEDA ZADRA, SRUŠEN JE PARTIZAN!

2 min read

zadar, 27.2.2021. - polufinalna utakmica kupa Kresimir Cosic izmedju KK Zadar i KK Cibona - foto KK zadar/Zvonko KUCELIN

Kakvu utakmicu smo imali priliku gledati na Višnjiku! Odličan Zadar, koji je zaslužio pobjedu od 10-ak koševa razlike naravno po običaju morao je prirediti malo drame no ovom pobjedom pokazali su igrači Zadra igru, srce i želju. To se traži.

Već od samog starta Partizan je trebao biti spremljen da će Zadar, iako bez Aleksandra Bursaća koji je zbog ozljede danas bio van rostera, ‘gristi’ ne bi li nanio poraz ekipi koja drži 2. mjesto grupe F 7 Days Eurocupa! Zadar je nakon igre koš za koš uspio doći do mini serije te biti na +6 (17:11) 1 minuteu prije kraja prve četvrtine. No Partizan je povezao redove te je na kraju prvih 10 minuta sastav Zadra bio na +2 (19:17).

Kroz drugu četvrtinu tempo je dirigiarao Zadar jako je dobro izgledala ekipa Veljka Mršića te su u nekoliko navrata mogli doći do odvajanja na neku veću prednost no najčešće pogođenom tricom došli bi Beograđani do priključka pa je ‘samo’ +4 (41:37) na poluvremenu stajalo na semaforu dvorane Krešimir Ćosić.

Košarkaški je Zadar nadigravao Partizan i u nastavku, iako se očekivalo da će Zadrani pasti po običaju u trećoj dionici naprotiv već 4 minute prije kraja Zadar je imao +11 (56:45), no opet je Partizan do kraja pronašao način da se vrati u susret te je 61:55 iznosilo je vodstvo Zadra.

Vratio se Partizan tek pred kraj susreta i to pri rezultatu 75:75, nakon čega je Zadar došao do 83:80 no Ognjen Jaramaz zabio je tricu za produžetak, ostavio Zadru priliku za koš no do tog nije došlo pa je uslijedilo dodatnih 5 minuta ne bi li dobili pobjednika susreta.

U produžetku vrlo ravnopravno igralo se s obje strane, no ipak je želja Zadrana bila je veća i usprokos tome što je Chiananu Onuaku ispao još 5 minuta prije kraja četvrte dionice Zadrani su davali dojam da će upisati pobjedu što se na kraju i dogodilo, Partizan je imao šansu za novi produžetak jer je ponovno priliku imao Nemanja Dangubić nakon jednog pogođenog bacanja zabiti i šut za 2 za 96:96 no Domagoj Vuković sjajnu partiju potvrdio je blokadom i početkom slavlja za Zadrane za prvu ovosezonsku domaćinsku ABA-ligašku pobjedu!

Odlično je igrao danas i kapetna povratnik iz repreznetacije Dominik Mavra koji je s 20 ubačaja predvodio Zadrane, Justin Carter s 17 koševa završio je susret a 12 je imao mladi Antonio Jordano. Kod Partizana Rashawn Thomas imao je 24, Ognjen Jaramaz 19, dok su do 18 brojali Uroš Trifunović i Joshua Perkins.

Već sutra Zadar će snage odmjeriti s Zabokom u 22. kolu HT Premijer ligu u dvorani na Višnjiku!