25. srpnja 2024.

HT PREMIJER LIGA: ZADAR SE PROBUDIO IZ ZIMSKOG SNA, TEŠKO JE STRADALA GORICA

2 min read

Košarkaši Zadra na Višnjiku s +19 su pobjedili Goricu te su upisali važnu pobjedu nakon poraza u gostima kod Igokee u gostima te pobjede protiv FMP-a također u gostima.

Zadar se nakon poraza od gradskog rivala KK Sonik Puntamike ‘trgnuo’ pobjedom protiv Zaboka 66:80 u gostima, te je ona reprezentativna stanka u kojem je naša reprezentacija osigurala nastup na Eurobasketu 2022 dobro došla i treneru/izborniku Veljku Mršiću te igračima Zadra.

Prvo su Zadrani pod Tornjem razbili ‘Vukove‘ 62:81, nakon toga hladan tuš je uslijedio protiv Igokee gdje Zadrani za 40 minuta nisu uspijeli ubaciti niti 50 koševa, da bi protiv FMP-a nakon 45 minuta igre pobjedili s 88:99 domaćine iz Beograda.

KK Gorica nakon nove samoizolacije doputovala je u Zadar u nadi da može ponoviti iznenađenje iz listopada te upisati nova dva boda protiv ekipe Ivana Perinčića (Veljko Mršić se radi povišene temperature distancirao od momčadi). Krenulo je sve i u tom ritmu u prvih deset minuta u kojih je Gorica imala +3 (14:17).

Nakon toga probudio se Zadar prvenstveno na krilima Justina Cartera napravili velikih +17 u toj dionici pa je sastav iz Donatova grada imao 39:25 na poluvremenu. Do kraja utakmice Zadrani su laganom igrom samo održavali rezultat, dok su igrači Josipa Sesara za razliku od one utakmice prije 2 mjeseca izgledali potpuno drukčije te nisu mogli parirati jako dobrom Zadru. Treća dionica završila je s 56:41, dok je konačan rezultat dosegnuo visokih +19 (74:55).

Justin Carter predvodio je Zadrane s 17 koševa uz 9 skokova, Domagoj Vuković također je uhvatio 9 skokova upisavši 14 poena a Kodi Justice 11 puta je loptu poslao kroz mrežicu dvorane Zadarskog košarkaškog velikana Krešimira Ćosića. Kod gostiju koji danas nisu bili na svom maksimumu najbolji s 14 koševa bio je Krešimir Ljubičić, dok su mu s 9 poena pomogli nekadašnji igrači Zadra Karlo Uljarević i Maj Kovačević, a s 8 ubačaja utakmicu je završio Lovro Mazalin.

Zadar će u ponedjeljka dočekati ekipu Borca iz Čačka u sklopu 11. kola ABA Lige, ususret ovog susreta Zadar je na 14. mjestu s 2-6 dok je Borac s 2-7 na 13. poziciji prvenstvene ljestvice.