25. srpnja 2024.

HT Premijer liga: Zadar lako preko Vrijednosnica

2 min read

Novu pobjedu u HT Premijer ligi upisali su igrači Zadra. Na gostovanju kod Osijeka bez pumo muke savladali su domaće Vrijednosnice i ovom pobjedom borba za sami vrh prije početka Lige za prvaka biti će vrlo neizvjesna do samog kraja. Domaćini su dobro otvorili susret uspijeli su parirati Zadru tokom prvih desetak minuta i imali su čak i vrlo povoljnih 20:24 ulaskom u nastavak prvog dijela. Za odvajanje gostiju s Jadrana u drugom dijelu poglavito su zaduženi otvaranje dionice s 6:0 i zatvaranje iste uz seriju 12:0. Tu su gosti stvorili lijepu zalihu poena tako da su domaćini nakon 20 minuta igre bili na jendakom zaostatku kao i broju odigranih minuta pri rezultatu 32:52.

Iako bez Justina Cartera u današnjem susretu, Srđan Helbich još jednom je radio dobar posao na klupi i polako je uz odmaranje nekoliko ključnih igrača mirno privodio susret kraju, a u jednom trenu imao je on uz svoje trupe i +30 (38:68) tokom treće dionice. Ipak Vrijednosnice su se do kraja ipak pokušavale koliko toliko posložiti, ali polako su ‘tonule’ lađe Marka Mandića. Istekom tridesete minute Zadar je imao 28 koševa plusa pri rezultatu 47:75. Do kraja susreta Zadrani su povećali svoju prednost i tako su na kraju slavili s uvjerljivih 63:101.

Zadar je s 21 košem i 6 skokova predvodio Dario DrežnjakPavle Marčinković dodao je 17 poena dok je Trevor Thompson pogodio 15 koševa. Domagoj Vuković zabio je 14 koševa uz 9 skokova, a zanimljive brojeve imao je i Dominik Mavra koji je imao 9 koševa, te po 9 skokova i asistencija. Domaće redove uz 27 koševa predstavljao je Đorđe Topolović, a uz njega istaknuli su se još Makoi Anyiarbany s 14 i 7 asistencija i Matej Tokić s 10 i 7 skokova.

Marko Mandić, trener Vrijednosnica Osijek: ‘Čestiam ekipi Zadra na zasluženoj pobjedi. Mi danas nismo odigrali na razini na kojoj možemo, a to je vidljivo i iz rezultata. Slijedi nam sada Liga za opstanak i nadamo se novim pobjedama u sklopu te lige.’

Đorđe Topolović, igrač Vrijednosnica Osijek: ‘Ekipa Zadra danas je bila bolja, mi smo bili danas takvi kakvi smo bili i to je to. Čestitao bih Zadru na pobjedi, a mi se okrećemo Ligi za opstanak s ciljem da ostanemo u ligi.’

Srđan Helbich, trener Zadra: ‘Teška utakmica prvenstveno radi velike rarzlike u kvaliteti. Imali smo i mi i oni svoje probleme, ali mi već gledamo prema utakmici protiv Igokee u Laktašima za dva dana. Imali smo danas i malo problema sa ozljedama pa je i rotacija bila skraćena pa je tako i utakmica bila možda i nezanimljiva za gledatelje, ali mi smo ispunili svoje ciljeve i idemo dalje.’

Aleksandar Bursać, igrač Zadra: ‘Ušli smo ozbiljno u utakmicu i pobjedili, okrećemo se Igokei, a mislim da je najbitnije da nas u ovom periodu posluži zdravlje. Ja sam sada došao nakon mjesec dana pauze i nadam se da ćemo svi ostati zajedno i zdravi do kraja i da ćemo doći do osvajanja titule.’