25. srpnja 2024.

HT Premijer liga za prvaka: Zadrani lako s Cedevitom Junior

2 min read

Zadar, 02.04.2022. – Utakmica 4. kola HT Premijer Lige za prvaka između KK Zadar i KK Cedevita Junior. Foto KK Zadar/Zvonko KUCELIN

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj borbi tokom prvih deset minuta, pa je sukladno tome i rezultat bio 24:23 nakon prvih nadmetanja pod obručima. U nastavku su Zadrani usprkos tereta dvije tehničke pogreške i skraćene rotacije (bez Bursaća Cartera) uspjeli pokazati razinu više koju nedvojbeno imaju nasuport Cedevite Junior. Stigao je Zadar na pogon Drežnjaka i do prve dvoznamenkaste prednosti, ali su gosti iz Zagreba smanjili razliku na poluvremenu na 44:35.

Drugo poluvrijeme više je izgledalo kao ‘odrađivanje posla’ za sastav iz Zadra, a gosti nikako nisu uspjeli u naumu da se rezultatski približe pa su igrači trenera Helbicha slavili rezultatom 89:72. Zadar je s 19 koševa predvodio Dario DrežnjakDominik Mavra dodao je 15 uz 7 asistencija, 14 je ubacio Domagoj Vuković, 12 Antonio Jordano dok je listu dvocifrenih sa 11 ubačaja zaokružio Trevor ThompsonCedevitu je uz 12 odnosno 11 poena predvodio dvojac Emir Šabić Filip Bundović.

KOMPLETNA STATISTIKA

Trener ZadraSrđan Helbich‘Čestitam momcima na pobjedi, dobro smo odradili utakmicu, očekivali smo da će biti teško jer je Cedevita mlada ekipa koja fizički može odgovoriti našim igračima, ali odradili smo ono što smo zamislili u većini utakmice dobro i pobijedili.’

Trener CedeviteDamir Mulaomerović‘Čestitke Zadru, mislim da su nas dobili u drugoj brzini, bez najnoljeg igrača Cartera u vidi se da su u dobrom ritmu i dobroj formi. Mi smo evidntno u krizi, koja je došla u najgorem mogućem momentu, međutim na nama je da se iz nje pokušamo izvaditi da idemo utakmicu po utakmicu i da ne izgledamo kako smo izgledali. Na momente bilo je par dobrih stvari, međutim nije to bilo dovoljno. Zadra se ne može dobiti u Zadru s ovakvim ne samo pristupom, već i sa igrom prvenstveno gledajući defanzivan dio. Zadar je cijelo vrijeme kontrolirao susret i ja im čestitam i želim im da u ponedjeljak pobjede Megu.’

Igrač ZadraDominik Mavra‘Mislim da je više-manje rutniski odigrali, odigrali smo koliko smo trebali za pobjedu. Držali smo cijelu utakmicu pod kontrolom od početka do kraja i morali smo razmišljati o utakmicu koju imamo za dva dana, tako da mislim da smo sve rutinski odradili.’

Igrač CedeviteEmir Šabić‘Kao što je i trener rekao, evidentno je da smo u krizi imamo četiri poraza zaredom, nakon finala Kupa smo se jako opustili i to nam se obilo o glavu. Bilo je danas i dobrih segmenata, prvih petnaest mintua smo kontrolirali utakmicu i onda smo ušli u neke lošije akcije i loše greške i tu smo na poluvremenu otišli na minus iz kojeg smo čitavo drugo poluvrijeme padali. Zadru čestitam danas su bili bolja ekipa, odnosno u ovom trenutku su i želim im sreću u AdmiralBet ABA Ligi i nastavku prvenstva.’