25. srpnja 2024.

AdmiralBet ABA Liga: Mega prekinula ‘crni niz’ na Višnjiku

3 min read

Prava rovovska bitka odigravala se za prve poene iz igre koji su stigli nakon gotovo tri minute igre, a stigli su preko Trevora Thompsona koji je zakucavanjem rezultat postavio na 2:1. Nakon toga, otvorio se susret, a bolje su se u njemu snašli Zadrani te su nakon isteka prvih deset minuta imali +3 na semaforu (21:18). Izjednačena igra ponuđena je u drugoj četvrtini, s oscilacijama s obje strane, ali nedovoljno da semafor pokaže bilo što drugo osim +3 za Zadar. Baš tih +3 osigurao je Dario Drežnjak koji je s zvukom sirene uhvatio napadački skok i pogodio zicer.

Mega Mozzart bolje se snašla u drugom djelu susreta, te su vrlo brzo stigli i do +8 (46:54). Nije Zadar izgledao dobro kao i u prvom poluvremenu, a Mega je sve dulže imala popriličnu pristojnu prednost na svom kontu. Svega 11 koševa Zadra i 20 koševa Mege dovelo nas je do toga da je Mega ulaskom u zadnjih deset minuta imala +6 (54:60). Vratio se Zadar u rezultatski egal u nastavku utakmice, stigao je čak i na svega posjed zaostatka, ali Mega je izgledala puno bolje nego li je to bio slučaj tokom prvih 20 minuta, i sve bliže su bili pobijedi momci u rozim dresovima. Od potpunog pada Zadrane su spašavali Drežnjak Jordano koji su svojim poenima držali domaće momke u borbi za preokret. Dalekometnim ubačajem Mavre stigao je Zadar na korak do povratka, ali nakon uzbudljive završnice u kojoj smo vidjeli pokušaj Zadra za povratak i tešku ozljedu u kojoj je najgore završio Domagoj Vuković puknućem Ahilove tetive slavila je Mega rezultatom 81:85.

Zadar je s 20 koševa i 8 skokova predvodio Dario DrežnjakAntonio Jordano ubacio je 13 dok je s 12 ubačaja susret završio Justin Carter, dvocifreni su u ovom porazu još bili i Dominik Mavra s 11 te Martin Junaković s 10 ubačaja. Megu Mozzart s 21 poenom predvodio je Boriša Simanić dok je Luka Cerovina ubacio 17.

KOMPLETNA STATISTIKA

Trener Mege MozzartVladimir Jovanović‘Rekao bih da je, kao što sam i napomenuo u najavi utakmice, Zadar u dobrom momentu i da je kvalitetna ekipa što se tiče spojnih i unutarnjih pozicija. Znali smo da nas čeka jako težak posao s obzirom da smo igrali utakmicu sa Splitom prije dva-tri dana. Prvo poluvrijeme i cijelu utakmicu imali smo problem sa skokom u napadu koji ih je na neki našdobar napada vraćao u utakmicu. Prvo poluvrijeme imali smo problem i sa vanjskim igračima, koji su često dolazili do poena na košu. Na kraju krajeva utakmica je bila i egal. Na svaku našu dobru igru koju smo tražili preko low posta oni su imali dobar odgovor s šutom za tri poena i utakmica je bila neizvjesna i jako interesantna i po mom mišljenju smo zasluženo pobijedili. Čestitam ekipi Zadra na fer i korektnoj igri, želim im svu sreću u nastavku sezone i čestitam mojim momcima kojima mnogo znači ovaj prekid negativnog niza za nastavak ABA Lige i kasnije našeg prvenstva.’

Trener ZadraSrđan Helbich‘Čestitam ekipi Mege na zasluženoj pobjedi. Nadigrali su nas u nekim stvarima, a mi nismo imali dovoljno vremena za pripremu. Imali smo utakmicu prije dva dana s Cedevitom Junior koju su oni tu gledali uživo, i jednostavno teško je na taj način funkcionirati, pripremiti utakmicu, pripremiti i motivirati igrače, pokušati ih osvježiti. Mislim da smo izvukli koliko smo mogli, a najviše od svega me boli činjenica da nam se ozlijedio Vuković par sekundi prije kraja i to me više boli nego ovaj poraz.’