25. srpnja 2024.

Zadar.TV

Zadar TV-Pouzdana Destinacija za Vrhunske Sadržaje u Zadru

HT PREMIJER LIGA: SONIK UPISAO DUGI PORAZ ZAREDOM, ZADRANI NEPREPOZNATLJIVI PROTIV ZABOKA!

2 min read

Novi poraz u HT Premijer ligi upisali su igrači Hrvoja Vlašića, jako loš šut za 3 (5/27) rezultirao je porazom od Zaboka u 17. kolu HT Premijer liga protiv Zaboka u Dvorani Jazine.

Tek 7 igrača bilo je potrebno Ivanu Tomasu treneru Zaboka za pobjedu protiv Sonik Puntamike. Iako je Sonik dobro otvorio i nakon prvih 10 minuta imao +7 (22:15), čak i u jednom trenu +11 (28:17), serijom 8:17 Zabok se na poluvremenu približio na koš zaostatka pa je rezultat 35:34 nakon 20 minuta igre zadao domaćem treneru puno muke i ljutnje što je bilo i za očekivati.

Potpuno van utakmice bili su prvenstveno Lovre Runjić, Daniel Zovko i Marin Vručinić koji su skupa iskombinirali 23 koša na kraju utakmice (9, 7, 7). Zabok je slagao kockice i polako gradio prednost kako bi došao do pobjede pa je s 49:53 na kraju treće četvrtine u prednosti bio gostujući sastav.

Sonik je danas šutirao odličnih 22/32 za 2, no velika je šteta što se nisu više igrači u bijelim dresovima odlučivali za te šuteve već one iza linije 6,25. Putpuno je Zabok nadigrao Sonik koji nije bio niti nalik na onaj koji je u Jazinama slavio protiv Zadra i Splita pa će Sonik iako ima 10 pobjeda s ovom igrom prije otići u borbu za play-off nego li borbu za poziciju što većeg ranga na tablici. Na kraju je Zabok, predvođen kapetanom Antoniom Črnjevićem i njegovim ‘double-double’ učinkom 23 koša+10 skokova, slavio s 64:75. Pomogli su mu u pobjedu ugraditi 14 koševa Petar Marić i Luka Tomas 13, uz 9 asistencija. Za sastav iz Donatova grada Tomislav Cvitković zabio je 25 koševa, 9 je imao Lovre Runjić, a trojka Jakov Vladović, Marin Vručinić i Daniel Zovko pogodila je koš tek 7 puta.

Sonik će u idućem kolu na noge Zadru, a nadamo se kako ćemo od oba kluba u tom ogledu gledati puno bolju igru! Sonik – Zadar, Četvrtak, 19:00.