24. srpnja 2024.

HT PREMIJER LIGA: SONIK SRUŠIO ABA-LIGAŠA U JAZINAMA!

3 min read

Sonik Puntamika opet se pokazala kao ‘crna mačka’ gostima iz Splita! ABA-ligaš još jednom nije imao lijeka za agresivnu obranu Sonika, a ovog puta imali su i raspoloženog Tomislava Cvitkovića i Lovru Runjića!

Počela je utakmica za domaće i više nego dobro otvorio je Tomislav Cvitković s 6 vezanih koševa, a Splićani su izgledali izgubljeno. Prvi dio prve četvrtine trener gostiju Ivica Skelin gledao je mirno očekujući da će se njegov malo izmijenjeni početni sastav vrlo brzo oporaviti od malog šoka koji je priredio domaći sastav, no to nije bio slučaj. Koliko je nervoze raspoloženi Sonik unio u splitske redove pokazuje i činjenica da je tehničkom pogreškom već u prvoj četvrtini ‘nagrađen’ trener gostiju. Nisu se gosti iz Splita sve do kraja prve četvrtine uspijeli prilagoditi na agresivnu igru ekipe Sonika i upravo iz tog razloga na semaforu je na kraju prvog perioda stajalo 23:13 za domaćina.

Iako je agresivan stil igre nešto što je za Zadrane kao ‘dobar dan’ probleme su sastavu Hrvoja Vlašića s vremenom počele stvarati osobne pogreške. Marino Šarlija jedini klasični centar koji je ostao ‘bijelo-zelenima’ nakon odlaska Josipa Jukića vrlo brzo stigao je do 3 osobne, te ga je trener Vlašić vrlo brzo morao poslati na klupu. Manja doza agresivnosti pretežito radi smanjivanja problema s faulovima dovela je Splićane do smanjenja zaostatka no u tom smanjivanju uvelike je pomagla činjenica da su u igru za goste ušli Toni Perković i Blaž Mesiček te su oni uz Darka Baja smanjili Sonikovo vodstvo na 43:41 na poluvremenu.

Ulaskom u drugi dio susreta Sonik je opet ‘stisnuo’ Split, a nervosa je u gostujućem sastavu rasla i rasla. Osim splitske nervoze rasao je i broj osobnih pogrešaka u domaćim redovima, minute su prolazile, Zadarni su držali prednost Splićani su prijetili i pokušavali ali do više od 3-4 koša zaostatka nisu mogli doći. Ostavio je pečat susret protiv FMP-a kod Splita, ali na ruku im je u ovome susretu išla činjenica da su suci vidjeli i svirali osobne pogreške koje su činili domaćini. Marin Vručinić već je u trećoj četvrtini bio ‘out’ s 5 osobnih pogrešaka, a ista sudbina prijetila je Marinu Šarliji i Sandru Rašiću. Usprkos tome Sonik je mirno završio treću četvrtinu, dopustivši gostima tek 9 koševa u četvrtini te je s +13 (63-50) došao red i na posljednju dionicu.

Krenula je dinamično posljednja četvrtina, s koševima s jedne i druge strane Split je lakim koševima Perkovića i Mesičeka stigao do samo -5, što je primoralo trenera Vlašića da nakon niti dvije minute pozove minute odmora. Donijela je ploda i ta pauza jer se Sonik rekuperirao i krenuo u pohod po pobjedu. Zakucavao je Lovre Runjić, ‘krali’ su loptu Zadrani Skelin je skakutao od muke. Sonik je ugodnih 8-10 koševa držao cijelo vrijeme, a onda je red došao na osobne. Ranije su iz igre s 5 faulova izašli Vručinić i Sandro Rašić, da bi u razmaku od par minuta Cvitković ‘glupim’ faulom u napadu napravio 5 osobnu a obranu nakon toga i Marina Šarliju zadesila je ista sudbina. Nije bilo druge nego u igru poslati Šimu Keserovića i Dominika Zelanta te nas je očekivala prava mala drama 2 minute do kraja susreta. Split je došao do posjeda zaostatka nekoliko puta, no kao I prošle sezone nedostajalo je ono nešto što je bilo potrebno da preokrenu susret. 25 sekundi do kraja susreta zaletio se prema košu Lovre Runjić izborio 2 slobodan bacanja pogodio jedno, a Skelin je morao tražiti minute pauze. U akciji napravljenoj za Perkovića nije bilo preciznosti kod šuta za 3, a onda je Split krenuo u utrku s vremenom koje nije išlo u njihovu korist bacanjima Runjića i kapetana Dina Palčića Sonik Puntamika uhvatila je prednost od 3 koša koja je za Split i šut s pola terena Marka Lukovića bila nedostižna.

Utakmicu je s 26 poena zaključio Tomislav Cvitković, 20 koševa zabio je Lovre Runjić, ugradio je u to i 5 skokova uz 5 asistencija i 6 ukradenih lopti, dok je Marino Šarlija zabijao onda kada je Soniku bilo najpotrebnije te je ubacio 10 koševa. U poraženom sastavu Blaž Mesiček zabio je 19, Toni Perković je zabio 18, dok je 13 imao Marko Luković.

Košarkaška rapsodija, i prava momčadska pobjeda i partija Sonika još jednom u Jazinama, ovom pobjedom Sonik se odvaja u gornji dom HT Premijer lige gdje dijeli prvo mjesto s Zadrom i Cibonom! Sljedeća utakmica za sastav iz Zadra na rasporedu je u subotu, gostovanje kod Zaboka.