25. srpnja 2024.

HT PREMIJER LIGA: SONIK PONOVNO BOLJI OD ŠKRLJEVA U HT PREMIJER LIGI!

2 min read

Igrači Hrvoja Vlašića nakon poraza u Kupu Krešimir Ćosić od Škrljeva, upisali su novu pobjedu protiv istoimenog protivnika u HT Premijer ligi te se odvajaju na sam vrh prvenstvene ljestvice!

Nešto bolji ulazak u susret imali su košarkaški s Kvarnera, pa su serijom 2-9 zadali probleme Zadranima već u samome startu. Ipak domaći su bolju igru krenuli interpertirati u drugom djelu prve četvrtine pa je s 18:20 završilo prvih 10 minuta.

Puno bolji bio je Sonik u drugoj četvrtini, na krilima prvenstveno danas vrlo raspoloženog Daniela Zovka gradila se malo po malo prednost Zadrana. Dužnost glavnog trenera danas je što se gostiju tiće obnašao Mirko Ščekić jer zbog izolacije nije bilo Damira Rajkovića.Puno bolje prvenstevno u obrani igrali su bijeli pa je i zato rezultatski to bolje izgeldalo što se njih tiće jer je na velikom odmoru stajalo 40:34 za domaće.

Dobro je igrao Sonik i u drogom djelu, no ipak su se gosti uspjeli malo ‘trgnuti’ pa su nešto boljom igrom stizali prednost Sonika. Iako bez pravog centra Sonik je pronalazio rješenja za igrača s Grenade Arkima Martina Robertsona i Splićana Ivana Vrgoča. Puno više su ‘niski’ igrači pomagali tokom branjenja baš njih što je vrlo dobro izgledalo na parketu, no time je rizik stavljen na šutere Škrljeva. Nešto više ubačaja iz daleka Škrljevo je vratilo u igru pa je donijelo tek posjed minusa na kraju treće dionice 61:59.

Iako smo s rezultatski mogli očekivati uzbudljivu završnicu Sonikovi igrači pobrinili su se uskratiti nam taj užitak u zadnje 2 minute susreta. Bilo je više mogućnosti za Škrljevo da preokrene susret nekoliko puta dolazili su na -1, no ipak nije bilo ili snage ili znanja za preokrenuti ovaj susret u sastavu Škrljeva. Tomislav Cvitković, Daniel Zovko, Lovre Runjić i Teo Petani kreatori su Sonikove serije od 10-0 na kraju i pobjede Sonika za omjer 8-4 na prvenstvenoj tablici!

U pobjedi 81:69 ‘double-double’ učinak upisao je sve bolji i bolji Daniel Zovko koji je susret završio s 24 koša i 10 skokova, a pomogli su mu Tomislav Cvitković s 16 odnosno Sandro Rašić s 10 koševa. Kod gostiju Adnan Arslangić imao je 16 poena, Antonio Boban 12, a s po 10 su završili Jure Gunjina i Martin Arkim Robertson.

Soniku će sada na red u Dvoranu Jazine stići ekipa Šibenke, dok će Furnir na krilima pobjede prortiv Gorice 84:78 ugostiti Škrljevo u Dubravi.