23. srpnja 2024.

DRUGA MUŠKA LIGA – JUG: DIADORA SLAVILA U DRNIŠU!

2 min read

Momčad Diadore je u ‘zaostaloj’ utakmici 1. kola Druge muške lige Jug s 64:73 savladala ekipu DOŠK-a iz Drniša. Diadora je zalihu koševa stvorila u prvom poluvremenu te je kasnije, usprkos napadačke serije domaćih, s lakoćom privela susret kraju.

Susret su i jedni i drugi otvorili uz jednu manju dozu nekakvog grča, a iz njega se prva iščupala ekipa iz Zadra te je zahvaljujući tome i otišla ekipa trenera Davida Zubčića na prvu osjetniju prednost od sedam koševa samo trenutak prije kraja prve dionice. Nimac se s strane domaćina pobrinuo da barem za pola koša umanji tu prednost gostiju pa je tako s istekom prvih deset minuta na semaforu rezultat pokazivao 12:18.

Svoju prednost su podizali sve više u nastavku ‘Entuzijasti’ pa je tako nakon polovičnog učinka Kabića s linije za slobodna bacanja, serijom 0:7, vrlo brzo ta prednost bila i +13 (12:25). Probudili su se Drnišani nakon toga no možda je to ipak bilo i prekasno za neki povratak u susret jer je onih 21:35, koji su nas odveli na veliki odmor, izgledalo čak i nedostižno s obzirom na izdanje domaćina danas.

Da se DOŠK nije predao pokazali su u prvih pet minuta treće četvrtine u kojima su serijom 11:0 stigli do 32:37, ali nakon toga Diadora se uspješno vratila na staze koje su postavili u prvom poluvremenu. Na kraju je ovaj trud domaćih djelovao poprilično minimalno na rezultat koji se nije pretjerano mijenjao, odnosno razlika je bila umanjena tek za dva poena (40:52).

Zahvaljujući šutevima za tri poena, i šuterski ‘zapaljenom’ Nimcu stigao je DOŠK i do -8 (52:60) četiri minute prije kraja. Pokušali su tu igraći trenera Alana Šikića uhvatiti posljednji vlak za povratak, no Marčev je uz pomoć Barbaroše vlak poslao daleko, predaleko da dobijemo uzbudljiv kraj susreta. Diadora je na kraju zasluženo u Drnišu, u kojem su igrali radi zamjene domaćinstva, slavila s uvjerljivih 64:73.

Za domaći sastav s 16 ubačaja iskazao se Nimac, vrlo dobar bio je Barišić koji je završio s 14 ubačenih koševa, a treba spomenuti i kako je Pulić na susretu zabilježio 7 skokova, 5 asistencija te 6 ukradenih lopti. Vito Barbaroša, sada već tradicionalno, bio je najbolji strijelac Diadore s 19 koševa, Paolo Marčev probudio se iz zimskog sna zabivši 15 koševa dok je sjajnu rolu još jednom odigrao Roko Erslan, ‘pridošlica’ u redovima Diadore susret je završila s 13 ubačaja. Kako trud razigravačkog duo BašićSegarić ne bi prošao neopaženo trebamo dodati da su njih dvojica imali po 8 asistencija.

KK DOŠK – KK Diadora 64:73 (12:18, 9:17, 19:17, 24.17)

Suci: Ante Pepur (Kaštela), Ivan Hajduk, Luka Pribisalić (Split)

DOŠK: Nimac 16, Barišić 14, Malenica 10, Vlajić 7, Goreta 6, Štingl 5, Pulić 3, Pranić 3, Ivić, Vranjković, Tomić. Trener: Alen Šikić

DIADORA: Barbaroša 19, Marčev 15, Erslan 13, Marinović 11, Segarić 6, Ravnić 4, Kabić 3, Bašić 2, Vidaić, Zrilić, Škaljo, Jović. Trener: David Zubčić