Zadar.TV

Zadar TV-Pouzdana Destinacija za Vrhunske Sadržaje u Zadru

AdmiralBet ABA Liga: Zadrani bez dovoljno snage za senzaciju protiv Cedevita Olimpije

3 min read

Košarkaši Zadra upisali su poraz u susretu 23. kola AdmiralBet ABA Lige. Rezultatom 77:92 bolja je bila Cedevita Olimpija. Tokom treće dionice Zadar je pokušao na krilima Mavre Jordana inicirati nekakav preokret, ali ispostavilo se da u ovom trenutku uz ovu skraćenu rotaciju (bez JunakovićaBrale Bursaća) nije bilo dovoljno snage za išta više. Nastavno na to treba spomenuti kako je u ovom susretu opet priliku dobila Zadarska mladost predvođena Klaricom, Sikirićem, Buljanom i Paponjom.

Odličan šuterski početak Cedevita Olimpije koja je iz četiri početna napada pogodila jednak broj šuteva za tri bacao je Zadrane koji su, iako igravši vrlo hrabro, uvijek gledali i po nekoliko koraka unazad u odnosu na goste iz Ljubljane pa tako niti činjenica da su tek minutu i 20 sekundi prije kraja prve četvrtine napravili prve osobne pogreške na današnjem susretu. Sukladno tome Zadar je nakon isteka prvih deset minuta bio na -7 (18:25).

Indisponirane igrače Zadra u trenucima kada je igrački gledano bilo najteže dizao je kapetan Dominik Mavra uz pomoć Trevora Thomspona koji se borio pod koševima dvorane na Višnjiku. Koliko god je Zadar pokušavao i koliko god su se momci na parketu trudili, zatvaranje obrambenog i napadačkog skoka uz odličnih 50% za tri Cedevita Olimpije donijelo je gostima ugodnih 34:43 nakon kraja prvog poluvremena.

Kakav Zadar smo gledali u trećoj dionici, odlična napadačka igra momaka u bijelom i potpuna renesansa pokrenuta tricama Antonia Jordana vratila je domaće maksimalno u susret, a nije rijetkost bila da se na semaforu višak koševa nalazi na strani Helbichovih momaka. U trenucima kada je sastav iz Ljubljane gledao u oči odlasku na veći minus ukazao se do sad nevidljivi Zach Auguste koji je uz par svojih zakucavanja držao ‘Zmajeve’ u susretu, a kada je tricu uz dodatnu bacanje pogodio Jacob Pullen vrlo brzo se na krilima toga na uobičajenu prednost vratila gostujuća ekipa koja je imala 59:70 na kraju treće četvrtine.

Raspucali su se u nastavku gosti koji su još jednom pokazivali zašto igraju 7Days Eurocup uz dobre rezultate i vremena je Zadru za nekakvu senzaciju polako ponestajalo. Pri rezultatu 59:58 Zadar je izgledao jako dobro, nakon čega je Cedevita Olimpija napravila seriju 5:25 i tu je sva priča oko ove utakmice bila zatvorena. Do kraja je domaća ekipa pokušala smanjiti rezultatski minus te je na kraju konačna razlika iznosila 77:92 u korist gostiju.

Cedevita Olimpija predvođena je bila Jacobom Pullenom koji je ubacio 22, Jaka Blažič dodao je 19 dok je s 16 koševa susret završio Yogi FerrellZadar je uz 17 poena i 6 asistencija predvodio kapetan Dominik Mavra, 16 i 8 skokova imao je Trevor Thompson dok je 13 poena uz 11 skokova ubacio Justin Carter.

KOMPLETNA STATISTIKA

Srđan Helbich, trener Zadra‘Ovaj put smo lošije otvorili utakmicu, a poslije kada smo se i malo vratili došlo je do tog istog pada. Čestiam ekipi Cedevita Olimpije, nadigrali su nas u svim segmentima igre no mi jednostavno u ovom trenutku nismo mogli više.’

Jurica Golemac, trener Cedevita Olimpije‘Čestitke igračima na, ja bih rekao teško izborenoj pobjedi, rezultat je na kraju bio previsok s obzirom na to kako se on kretao. Kontrolirali smo većinu utakmice, Zadar se u trećoj četvrtini vratio, ali smo dobro smo reagirali u tim trenucima dok je Zadru nedostajalo nekoliko igrača u tim trenucima kako bi održali prednost koju su imali, Mi smo utakmicu kvalitetom i iskustvom priveli kraju i rekao bih da smo zasluženo pobijedili Zadar.’