23. srpnja 2024.

ADMIRALBET ABA LIGA: Prva domaća pobjeda Zadra protiv Krke još od 2014!

3 min read

Kako je i najavljivano susret je krenuo vrlo kruto, a početak susreta zabilježila je i mala greška gostujućeg stratega koji je u prvu petorku greškom umjesto Luke Lapornika upisao njegovog brata Mihu pa je i prije podbacivanja Krka morala mijenjati igrače. Nakon početnih ispitivanja snaga gosti su se nešto bolje snalazili pa su radi toga stigli i do prednosti od sedam poena, no kako bi nešto manja razlika stajala na semaforu pobrinuo se košem u zadnjoj sekundi Martin Junaković pa je tako 19:24 bio rezultat nakon prvih deset minuta.

Nažalost nije se ekipa Zadra uspjela razbuditi niti nakon uvodne tri minute druge četvrtine, a Krka je izgledala sve bolje i bolje pa je tako na +8 (21:29) trener Anzulović bio primoran pozvati i drugu minutu odmora ne bi li razbudio svoje trupe. Trevor Thompson odgovorio je dobro u prvom poluvremenu i bio je najraspoloženiji zadarski pojedinac te je u trenucima kada ekipa nije nalazila načina da dođe do koša upravo on predvodio domaćine. Koliko je posljedica ostavila zaraza i period od skoro tri tjedna bez utakmice pokazuje i činjenica da je sirena jako često svirala kako bi se rotirali igrači u bijelim dresovima. Nisu uspjeli preokrenuti rezultat na svoj mlin Zadrani niti do poluvremena pa je Krka još uvijek bila u prednosti 33:37.

Zadar je serijom 10:3 u nastavku došao i do vodstva od tri razlike, pravo osvježenje u ekipu donio je Duje Brala Zadar je konačno počinjao davati znakove ekipe od prije ove pauze. Adonis Thomas vrlo nadahnuto je igrao ovaj susret no odličnu kontru pružao mu je Trevor Thompson pa se rezultat vrtio oko dva do tri koša prednosti na kontu jedne ili druge ekipe. Odličnom igrom u drugoj polovici treće četvrtine Zadrani su uhvatili nešto osjetniju prednost koja je na kraju iznosila 62:57.

Trener KrkeDalibor Damjanović‘U odnosu na situaciju da smo 15 dana bili bez utakmice i 10 dana u karantena, a od toga je 8 igrača počelo trenirati u utorak navečer mislim da smo odigrali i više nego dobru utalmicu. Pogotovo prvo polvrijeme gdje smo dobro igrali u obrani i u napadu, ali u trećoj četvrtini počeli smo igrati premekanu i tu smo dozvolili Carteru da se razigra. Uspjeli smo utakmicu dovesti do neizvjesnosti, a u jednom momentu što se tiče napada reagirali smo previše ishitreno uz previše izgubljenih lopti. Mislim da je u ovoj utakmici presudila želja jer smo mi imali 7 napadačkih skokova dok je Zadar imao 13, mi smo imali 15 izgubljenih lopti oni 8 i na kraju oni su imali 26 slobodnih bacanja dok smo mi imali 9. Čestitam igračima Zadra na pobjedi i svojim igračima što su se nakon korone vratili u dobroj formi i nadam se da ćemo nastaviti ovako do kraja sezone.’

Trener ZadraVladimir Anzulović‘Kao što smo rekli u najavi Krka je pojačala svoje redove s reprezentativcem Lapornikom i danas smo mogli vidjeti da je imao dobru šutersku večer. Osjetio se period od 18 dana bez utakmice, bili smo malo usporeni no i Krka je bila raspoložena. Vjerovali smo do kraja i svaka čast mojim igračima. Čestitam i igračima Krke gdje sam dugo radio i čestitam im na borbi te im želim sve najbolje u nastavku sezone.’