25. srpnja 2024.

AdmiralBet ABA Liga: Desetkovani Zadrani pružili dobar otpor kod Igokee m:tel

3 min read

Košarkaši Zadra nisu uspijeli iznenaditi igrače Dragana Bajića u Laktašima, momčad Igokee m:tel slavila je rezultatom 79:67. Zadar se dobro držao tokom prvih deset minuta tokom kojih su igrači koje je s klupe i u ovom susretu vodio Srđan Helbich na plusu od pet koševa (19:24). U nastavku serija 6:0 Igokee i brze osobne Zadra nisu ulijevale povjerenja da će gosti nastaviti kao što su i počeli, a dodatan vjetar u leđa domaćima pružala je i činjenica da su Zadrani jako loše relizirali stvorene prilike za šut, ali ista stvar na sreću za ‘plavo-bijele’ dešavala se i s druge strane, a dodatnu muku što se realizacije tiče mučili su igrači trenera Bajića i sa slobodnim bacanjima. Zadar se vratio na staze iz prve dionice u finišu prvog poluvremena, ali Igokea je dobro iskorištavala mane Zadrana u obrani i tako se rezultatski držala, a osobnom pogreškom Drežnjaka u zadnjoj sekundi prvog poluvremena za tri bacanja IlićaIgokea je bila u prednosti rezultatom 39:37.

U nastavku susreta kao ključna se pokazala kontrola skoka, koju su igrači Zadra imali u prvom poluvremenu, ali u drugom prepustili Igokei koaj je tu graadila svoju prednost i tako polako stizala do prednosti koja je već bila noramalna situacija pa su na kraju treće dionice imali vodstvo 60:54. Iako je utakmica još uvijek bila otvorena nisu mogli ‘plavo-bijeli’ ozbiljnije zaprijetiti Bajićevim trupama i tako su domaćini slavili s ugodnih +12, 79:67. Igokeu je s 17 poena predvodio Marko Jošilo dok se uz 15 istaknuo Anatabia Waller. Kod Zadra najbolji je s 16 bili su Justin Carter Trevor Thompson koji je uhvatio i 11 skokova, 13 je zabio Martin Junaković dok je Dario Drežnjak imao 11 poena.

KOMPLETNA STATISTIKA

Srđan Helbich, trener Zadra‘Čestitao bih ekipi na zasluženoj pobjedi, a mi smo se držali prvo poluvrijeme dok smo imali snage i energije i jednostavno u ovakvoj rotaciji u kakvoj smo bili nismo niti mgli odigrati puno bolje s obzirom da nam je ovo treća utakmica u tjedan dana. Isto tako uz loš šut za tri koji je bio svega 23% nismo mogli puno bolje.’

Dragan Bajić, trener Igokee m:tel‘Čestitam mojim momcima na jako bitnoj borbi za nas, Zadru želim svu sreću u nastavku i želio bih da se moj kolega Anzulović što prije oporavi i vrati posjedu koji najviše voli. Utakmica je bila jako bitna, ali ja nisam svojim igračima stavljao pritisak ove utakmice kao važne što se pokazalo kasnije u utakmici. Thompson i njegov defanzivni skok stvarali su nam probleme u prvom poluvremenu i nismo imali samopouzdanja za defanzivne skokove preko kojih bi dolazili do lakih poena, a uz sve to imali smo i sedam promašenih slobodnih bacanja no oni su dodatna krila dobili s velikim brojem slobodnih bacanja koje smo im dopuštali. U nastavku smo otvorili uz mali grč iako smo kontrolirali skok nismo još imali protočnost lopte, ali kada smo primili samo tri poena tokom prvih pet minuta mislim da smo tada preokrenuli utakmicu i ovom pobjedom iako ima još dosta do kraja dobro smo otvorili ta vrata za ulazak u playoff drugu godinu zaredom.’