25. srpnja 2024.

Jedinstvena kadetska liga: Zadar lako protiv Cedevite Junior

2 min read

Igrači trenera Maria Jeličića upisali su novu pobjedu u Jedinstvenoj kadetskoj ligi! Rezultatom 116:72 savladali su momke iz Zagreba, ekipu Cedevite Junior. Već nakon prvih deset minuta domaći momci imali su +14 (31:17), a epitet svojevrsnog derbija ovaj susret Zadrani dominirali u svakom pogledu i preko toga su gradili sve veću i veću prednost. Ekipa Cedevite nije loša, naprotiv uvijek su u samom vrhu naše košarke, ali danas očito nije bio njihov dan i na poluvremenu je na strani Zadra stajalo je +24 (57:33).

U nastavku susreta Zadar je mirno privodio utakmicu kraju i pri tome nije ‘Vitaminima’ dozvoljavao da se u bilo kojem pogledu približe. Odličan defanzivan dio, odlično šutersko izdanje uz par taktičkih izmjena koje su iznenadile goste domaćini su mogli uskoro slaviti i novu, šestu pobjedu u ligi te su sada na trećoj poziciji uzevši u obzir činjenicu da još uvijek imaju za odigrati jednu ‘zaostalu’ utakmicu. Zadar je u ovom susretu s 22 koša i 8 skokova predvodio Vito PerkovićJurica Zagoršak dodaoa je 21 uz 4 ukradene lopte, Michael Ružić ubacio je 18 dok je 15 i 9 asistencija imao Luka Bilokapić. Goste iz Zagreba predvodio je Marko Ljubičić s 15 ubačaja dok su po 14 imali Matej Akrap Noa Zemljić.

KOMPLETNA STATISTIKA

Mario Jeličić, trener kadeta Zadra‘Mogu reći da smo izdominirali u svim segmentima igre, bili smo stvarno dobri u o vanjskom šutu s izvrsnim postotkom za tri, dosta smo šuteva iskreirali, međutim puno smo bolji bili u napadačkom skoku i u broju osvojenih lopti tako da je tu došao velik broj lakih poena i ta razlika je rasla i rasla. Dobro smo se pripremali kroz cijeli tjedan za ovu utakmicu i drago mi je da su momci dobro reagirali i mislim da su svi danas dobili solidnu minutau i generalno sam zadovoljan s izvedbom svih momaka.’

Nenad Kukić, trener kadeta Cedevite Junior: ‘Zadar je od početka krenuo tvrdo i čvrsto na što se nismo uspijeli adaptirati i tu su otišli na prednost veću od deset koševa razlike. Nismo im parirali u kontaktu, niti u jednom košarkaškom aspektu i apsolutno su zasluženo pobjedili. Čak je na kraju razlika mogla biti i veća, mi smo danas odigrali najlošiju utakmicu sezone i aspolutno zasluženo smo izgubili uz ovakvu razliku.’