1. HMNLŽ: ČIKSICE UVJERLJIVE NA OTVARNJU

2 min read

RADNIK FUTSAL KARLOVAC 2:9 SUPER CHICKS POLIČNIK

KARLOVAC – ŠSD Mladost. Gledatelja: 0. Suci: Josip Dujmić (Jurdani) i Sanja Ćubelić (Rijeka). Delegat: Ivan Župan (Samobor). Mjeritelj vremena: Marijan Čikara (Karlovac)

Rezultat: Škvorc 0:1 (4’), Žilić 0:2 (10’), Barbir 0:3 (14’), Barbir 0:4 (20’), Ćubić 0:5 (23’), Barbir 0:6 (25’), Fridrih 0:7 (26’), Mikić 0:8 (35’), Vranić 1:8 (36’), Škvorc 1:9 (37’), Vranić 2:9 (40’).

Ovog vikenda krenulo je natjecanje i u najjačoj državnoj ženskoj ligi futsala, u 1. HMNLŽ. Stari turnirski sustav odlazi u povijest te se ove sezone kao i što smo najavljivali igra po principu domaćin-gost.

Zadarski predstavnik Super Chicks iz Poličnika prvu prepreku je uspješno preskočio. Djevojke Luke Marinovića gostovale su u Karlovcu kod debitanta u prvoj ligi Futsal Radnik i lakše od očekivanog ovjerljivo slavile 9:2.

Od samog početka utakmice svoj ritam su nametnule “Čiksice” te su povele rani već u 4. minuti kada je Laura Škvorc s 10-ak metara odmjerenim udarcem iznenadila domaću vratarku za 1:0. U 10. minuti već je 2:0, nakon sjajne akcije iz kornera najbolje se snašla Mateja Žilić za 2:0. Dominaciju “Čiksica” okrunila je Petra Barbir koja je do kraja poluvremena postigla dva pogotka za vodstvo 4:0. U drugom dijela Super Chicks je samo nastavio gdje je stao u prvom te je u uvodnih šest minuta drugog djela riješio pitanje pobjednika, zabijale su Ivana Ćubić, Ina Fridrih i Petra Barbir koja je prvo kolo okrunila hattrickom. Do kraja utakmice probudio se i Radnika te s dva pogotka kapetanice Vranić smanjio rezultat. Ipak do kraja susreta Tea Mikić i Laura Škvorc postavljaju konačnih 9:2.

“Došli smo u Karlovac s ciljem tri boda i to smo ostvarili, čestitam svojim curama. Nismo znali što nas čeka pošto su oni novi klub u ligi, ali iskustvo naše ekipe je danas prevladalo “ – kazao je Luka Marinović trener Super Chicksa.

Najavu utakmice ste mogli pročitati ovdje.