25. srpnja 2024.

1.HMNLŽ: ‘ČIKSICE’ UPISALE NOVE BODOVE!

2 min read

ŽMNK Futsal Super Chicks upisale su novu pobjedu u 1. HMNLŽ! Ovog puta bile su ‘Čiksice’ bolje od gošći iz Siska ekipe Siscie. Utakmicu ste u izravnom prijenosu mogli pratiti na Facebook profilu Zadar.tv-a!

Povele su gošće iz Siska vrlo rano pogotkom Ane Kljajić u 6. minuti susreta pa je to vrlo rano značilo da ‘Čiksice’ moraju krenuti u ‘brzinu više’. Na pravoj ‘streljani’ nalazila se Željka Krtić jer su Zadranke sve češće i češće ciljale ka njenim vratima, da bi u 20. minuti susreta baš golmanica Krtić kravo bacila jedno loptu te su presječenom loptom Mateje Žilić i vrlo dobrim dodavanjem u prostor Nikoline Klapan i odbijanca iz udarca Ivane Ćubić do izjednačenja i pogotka došla Petra Barbir. Bilo je pokušaja s obje strane no ipak se uloga favoritkinja kod ‘Čiksica’ pokazala točnom i bilo je pitanje kada će i drugi gol ući u sisačku mrežu. Prvo poluvrijeme završilo je s 1:1, no kao što smo i rekli pogodak se mogao ‘osjetiti u zraku’.

Imale su priliku pogoditi iz kaznenog udarca Zadranke u 37. minuti no Krtić je uspijela obraniti udarac Babir. Sve do 34. minute čekali smo da ‘Čiksice’ zabiju novi pogodak kada je na asistenciju Valentine Dubravice mrežu pogodila Ivana Ćubić. Bio je to i nagovještaj svojevrsnog ‘blietzkriega’ ‘Čiksica’ jer je već u 36. minuti na 3:1 povisila ista igračica Ivana Ćubić ovog puta iz kontre na asistenciju Mateje Žilić. Ponovni asistent u 39. minuti bila je Valentina Dubravica kada je ubacila iz ‘out-a’ loptu u igra, fenomenalno je glavom pogodila Petra Barbir. Odličnu igru danas potvrdila je Dubravica koja je u 40. minuti zabila i postavila konačnih 5:1 iz kaznenog udarca s 10 metara nakon 6 akomuliranih prekršaja.

Odlična partija ‘Čiksica’ koje su danas bile vrlo raspoložene te su možda mogle postići i koji pogodak više. Do sljedeće godine trajati će pauza u 1.HMNLŽ, nakon čega će se Super Chicks uputiti u goste ŽMNK Dinamo Zagreb. Nadodajmo kako je u ovom kolu Dinamo s 0:31 nadigrao ŽMNK Graničar iz Đurđevca.