24. srpnja 2024.

Zov Rusije u Kopenhagenu

1 min read
euro 2020

Hrvatska nogometna reprezentacija od 18 sati u Kopenhagenu protiv Španjolske igra utakmicu osmine finala Europskog prvenstva, uoči koje u danskoj prijestolnici sve odiše istinskim nogometnim ozračjem. Kao nekad!

Piše:
Marko Cvijanović

Uvertira, na žalost, nije bila lijepa. Novo (ne)normalno je učinilo svoje, Vatreni su ostali bez jednog od najvažnijih igrača, Ivana Perišića, koji je imao pozitivan nalaz na koronavirus i ostao u Rovinju. Nesretan kao nikad što ne može pomoći momčadi u najvažnijoj utakmici dosadašnjeg tijeka europske smotre. Nedostajat će, ali momčad se mora izdignuti. Bez obzira na snagu protivnika.

Dakle, Kopenhagen i nogomet. Grad jest živnuo onog trenutka kad je Danska u osmini finala pregazila Wales (4:0) i ostvarila plasman u četvrtfinale, ali, da se ne lažemo, nogometni happening počeo je tek kad su u grad stigli hrvatski navijači. Konačno! Videozapisi i fotografije stižu iz minute u minutu, CROpenhagenom se ore hrvatske pjesme i sve nekako opet neodoljivo podsjeća na Rusiju. Na te dane ponosa i slave i ljeto najljepših snova.

Jedna je pobjeda trebala da se uskovitlaju emocije i probudi zanos. Poslije trijumfa nad Škotskom više ništa nije isto. Svjesni su toga i hrvatski reprezentativci, koji znaju da im se danas u Kopenhagenu pruža još jedna velika prilika. Pobjeda donosi četvrtfinale i – povratak u Rusiju. Obećanu nogometnu zemlju svih Hrvata. Vatreni će na stadionu Parken konačno imati vjetar u leđa s tribina, a to uopće nije zanemariva činjenica.

Sankt Peterburg via Kopenhagen! Vežite se, polijećemo!