25. srpnja 2024.

Rukomet: Hrvatska mladost pružila dobar otpor Egiptu

2 min read

CROATIA vs HUNGARY, 7.11.2020, Osijek, Dvorana Gradski Vrt, EHF EURO CUP

hrvatska rukometna reprezentacija odigrala je prijateljski susret u gradu Ourenseu protiv Egipta. Četvrtfinalist i domaćin posljednjeg Svjetskog prvenstva nanio je poraz pomlađenoj hrvatskoj vrsti, 28:31.

HRVATSKA: M. Car 3   ,D. Slavić  12   , F. Mileta  1   , V. Načinović  5 , V. Matanović -/-    , F. Vistorop 3    ,T. Lučin  3  , M. Račić -/-  , H. Jaganjac 5  , V. Ravnić  6   , Z. Srna -/-   , T. Severec  2 , M. Jelinić  1  , G. Pribetić  1
Izbornik: Hrvoje Horvat

EGIPAT: A. Ali  , M. Eltayar   , Y. Omar 1  , A. Moamen   , A. Hesham 2  , A. Khairy 1 , I. Elmasry  1 ,O. El Wakil  -/- , Y. Elderaa -/-   , H. Kadadah  2 , S. Elderaa 6   , A. Saad  5 , M. Ramadan  3  , A. El Ahmar 1  , A. Adel  2  , M.Mamduh 3  , A. Zein 2   , M. Sanad 3   Izbornik: Garcia Parrondo

Hrvatski izbornik nije mogao računati na novog kapetana Luku Šebtića koji je osjetio problem s petom i morao je propustiti ovaj susret. Tako je kapetan bio Halil Jaganjac. Naša startna sedmorka bila je: Dino Slavić na vratima, Vlado Matanović i Marin Jelinić na krilima. Veron Načinović držao je crtu, a na vanjskim pozicijama krenuli su Halil Jaganjac, Tin Lučin i Tomislav Severec.

Odlično su naši otvorili susret. Na krilima četiri velike obrane vratara Dine Slavića, poveli su 3:1. Ali, Egipćani sve to dosta lako stižu jer smo u prvih deset minuta imali dva isključenja i u 11. minuti vode 3:4. Kako je prvo poluvrijeme odmicalo, tako je kopnila snaga naše mladosti, a tjelesno izuzetno snažna momčad Egipta sve više dolazila do izražaja. U 16. minuti tako su otišli na plus tri, 4:7. Ali s tri brza pogotka, Hrvatska se uskoro ponovno vraća u susret i u 18. je sve na početku, 7:7. Naš je vratar činio čuda u tim trenucima. Već dugo nismo nešto slično vidjeli od naših čuvara mreže. Nažalost, kako smo izjednačili tako su brzo Egipćani stigli do nove prednosti 8:10. I kada se Hrvatska ponovno priključila na samo pogodak zaostatka (11:12), Egipat koristi brojne neizrađene i brzoplete udarce naših i serijom kontri odlazi na velikih šest razlike na kraju prvoga dijela 11:17. Uz sve to, ostali smo bez Zvonimira Srne koji je dobio izravni crveni karton u posljednjoj minuti.

Egipat je nastavio u istom silovitom ritmu i drugi dio. S novim svježim snagama Garcia Parrondo koji je tek odradio jedan, a počeo drugi ciklus priprema za Olimpijske igre, pokazao je svu snagu i moć egipatske momčadi. Dao je priliku svima pa se na kraju čak 13 egipatskih igrača upisalo među strijelce. Egipat je naime tražio i dobio dopuštenje da nastupi s 18 igrača. Nekoliko puta imali su Egipćani plus osam, ali su se naši upornošću i silnom željom stalno vraćali i na ulasku u posljednjih deset minuta bili na minus četiri, 23:27. Umor je stizao naše, ali se nisu predavali. Dapače, izvukli su zadnji atom snage i na kraju izgubili samo s tri razlike 28:31.

Najbolji strijelac u našoj reprezentaciji bio je Valentino Ravnić sa šest pogodaka. Dino Slavić je imao12 obrana, a Moreno Car koji je branio posljednjih 15 minuta tri. Kod Egipta ,prvo ime Seif Elderaa sa šest pogodaka.