25. srpnja 2024.

PH kadeti (U17): Četvrtfinale izborili Sonik Puntamika, Bosco, Dinamo, Cibona, Šibenka, Cedevita Junior, Kvarner 2010 i Stoja

4 min read

Odigrane su sve utakmice poluzavršnice (osmine finala) PH za kadete. Nastup u četvrtfinalu koje se igra u ponedjeljak u Zagrebu (SD Boško Božić Pepsi) izborili su Bosco, Dinamo, Cibona, Šibenka, Cedevita Junior, Kvarner 2010, Stoja i Sonik Puntamika.

Zagrebački Dinamo je u svojoj dvorani nadigrao Međimurje 87:34. Gosti su samo u trećoj četvrtini (22:13) uspjeli ubaciti dvocifreni broj poena, a susret je praktički bio riješen nakon prvog poluvremena kada je rezultat bio 41:15. Dinamo je predvodio Luka Vargek s 12 poena i 9 skokova. Niko Škrobot (11sk), Petar Jokanović i Vanja Mrduljaš su ubacili po 10 poena. Kod Međimurja najefikasniji Franjo Kranjčec (8).

Bosco je u svojevrsnom derbiju osmine finala slavio protiv Zadra 94:86. Zagrepčani su protiv najbolje momčadi regije Jug vodili gotovo cijeli susret, a gosti su na startu poveli 10:7 kada se razigrao najbolji igrač utakmice Luka Krajnović koji je vezao 10 poena (2 trice) za seriju 15:1 i prednost 22:11. Prednost Bosca 24:13 Zadar je stigao početkom druge četvrtine kada su Luka Bilokapić, Roko Lukić i Jurica Zagoršak napravili seriju 16:2 i poveli 29:26 sredinom druge četvrtine. Na odmoru je prednost ipak bila na strani Bosca (40:35). Sastav Petra Babića odigrao je odličnu treću četvrtinu u kojoj su uz Krajnovića dominirali Leon Šljivarić, Mihael Tomić, Malik Cvijanović i Sven Gavranović te stigli do 20 razlike (77:57) koju Zadrani do kraja susreta nisu uspjeli dostići iako su na dvije i pol minute prije kraja došli na minus 5 (87:82). Tada je Tomić ubacio tricu, a posljednji nalet gostiju s linije slobodnih bacanja riješio je Krajnović koji je utakmicu završio 36 poena, 10 skokova i 8 asistencija. Tomić je uz 20 poena imao 16 skokova, a Šljivarić uz 18 poena 7 skokova. Kod Zadra Zagoršak je ubacio 27 poena uz 10 skokova, a Bilokapić 14.

”Čestitam Boscu na pobjedi, a mojom dečkima skidam kapu jer su nakon minus 20 stigli na minus 4 što je prikaz pravog karaktera kakvog mi gajimo u Zadru. Mi smo se priklonili tome da nam je bitan razvoj igrača od samog rezultata, a prije svega ovakvog karaktera koji mora krasiti svakog igrača Zadra”, kazao je Toni Matešić trener Zadra, a trener Bosca Petar Babić nije skrivao zadovoljstvo: ” Mislim da smo odigrali jednu mušku utakmicu gdje je jedino šteta što nismo prednost od 20 razlike uspjeli primiriti i mirnije utakmicu privesti kraju, ali to su te dječje bolesti. Drago mi je da smo ostali mirne glave u završnici, a Zadar je pokazao ono što uvijek pokazuje a to je da uvijek igraju u istom tempu svih 40 minuta.”

Sonik Puntamika je do četvrtfinala stigla pobjedom u Dubravi 76:68. Gosti su od početka bili u rezultatskoj prednosti i predvođeni raspoloženim Davidom Pavinom (31p, 11sk) već nakon prve četvrtine imali +11 (25:14). Dubrava je uspjela proigrati tek nakon -21 (43:22) sredinom druge četvrtine kada su do odmora Mihael Kos i Tomislav Vrdoljak prepolovili prednost (46:36). Momčad Darka Krunića pokušavala je u nastavku dohvatiti prednost Zadrana, a tračak nade se pojavio na dvije i pol minute prije kraja kada je Kos zabio za -8 (73:65). U završnici je mirne ruke bio Juraj Brajčić koji je uz Pavina bio najraspoloženiji gost s 24 poena i 8 skokova. Kod Dubrave Kos je ubacio 23 uz 8 skokova, Vrdoljak 11 uz 10 skokova, a Borna Navratil koji se ozlijedio u završnici 10 poena. Dubrava je ubacila tek 3 trice iz 24 pokušaja.

”Naglasio sam dečkima da je jako bitan start utakmice gdje smo odlično odigrali u obrani i otišli na veliku razliku koju smo kasnije kontrolirali. Priželjkivali smo da uzmemo ovaj ritam na početku i to smo uspijeli jer smo znali da je ovo jako teško gostovanje. Čestitam mojim igračima na pobjedi i Dubravi na pravoj prvenstvenoj utakmici i nadamo se da ovo nije kraj našeg uspjeha ove sezone”, kazao je Roko Jurlina, trener Sonik Puntamike, a Darko Krunić trener Dubrave mogao je tek na momente biti zadovoljan igrom svoje momčadi:  ”Potpuno zaslužena pobjeda Sonika koji je bio konkretniji, borbeniji s više energije i skokova. Vidi se da je Pavin dimenzija više u odnosu na sve druge igrače. Uz to su oni prerano otišli na 20 razlike gdje smo se mi u ovoj vreloj dvorani mučili da ih stignemo. Čestitam Soniku na zasluženoj pobjedi i pokazali su ipak da su bolja momčad od nas.”

Cibona je ulogu favorita opravdala u susretu protiv KK Vedi iz Bjelovara i slavila sa čak 77 razlike. Već do poluvremena mladi Cibosi su ubacili 70 poena i imali 41 razlike. Sastav Ivana Jurana imao je sedam dvoznamenkastih strijelaca, a predvodili su ih Petar Mikolčević (7sk, 7as) i Marko Alešković (trice 4/4) koji su ubacili po 19 poena. Marko Vučić je ubacio 15 uz 10 skokova i 7 asista, a Zvonimir Kujundžić 14. Kod Vedi-a najefikasniji Nikola Laić (23).

Najzanimljiviji susret su odigrali Šibenka i Adriatic iz Splita, a riješen je tek u produžetku kojeg je Šibenka dobila 13:9 za konačnih 92:88. Susret prepun rezultatskih preokreta obilježio je Šibenčanin Petar Šarić koji je ubacio 38 poena (šut 16/27, 6as). Dominik Škugor je ubacio 22 uz 11 skokova i 6 asista, a Martin Klarin 14 uz 10 skokova. Kod Splićana Ivan Vukušić je ubacio 21 (11sk), Roko Kegalj 19, a Ivan Bulić i Roko Jurasović (12sk) po 16.

Raspoloženi dvojac Matija Volčanšek (35p, 14sk) i Vigo Bart (34p) predvodili su Kvarner 2010 u pobjedi protiv Alkara 95:87. Sinjanima nije bio dovoljan učinak dvojca Vatroslav Mastelić (27) – Roko Tenžera (23).

Cedevita Junior je lako nadigrala KK Brod 129:52 i tako izborila četvrtfinale gdje je u ponedjeljak očekuje susret protiv Kvarnera 2010 iz Rijeke. Sastav Nenada Kukića sve je riješio u prvom poluvremenu (65:34) kada je Andrija Jelavić ubacio 18 poena i imao 11 skokova. Već u spomenutom prvom poluvremenu svi igrači Cedevite Junior su se upisali u strijelce. Jelavić je utakmicu završio s 24 poena (šut 12/13) i 16 skokova. Ivan Matleković je ubacio 16, Stjepan Kalamiza 13 uz 7 asista, a Filip Brkić i Toma Gašaj po 12. Kod Brođana Luka Balen je ubacio 19 poena.

RASPORED ZAVRŠNOG F8 TURNIRA (SD BOŠKO BOŽIĆ PEPSI)