Zadar.TV

Zadar TV-Pouzdana Destinacija za Vrhunske Sadržaje u Zadru

ODRŽANO 1. KOLO HRVATSKE PLIVAČKE LIGE REGIJE 1 ZA SENIORE

2 min read

15.05.2021. u Splitu na 50 m bazenu ŠC Poljud održano je 1. kolo Hrvatske plivačke lige za seniore regije 1. Kao i za juniore ova liga je osnovana s ciljem osiguravanja kontinuiteta natjecanja te vrednovanja licenciranih natjecatelja i klubova članica Hrvatskog plivačkog saveza, a naši kadeti i ml. kadeti napokon su zaplivali na natjecanju nakon duge pauze. Pravo sudjelovanja imaju registrirani natjecatelji klubova članica Hrvatskog plivačkog saveza, plivačice starosti 14 godina i starije te plivači starosti 15 godina i stariji. Tijekom lige nema dodjele medalja niti kategorija već je svi plivači nastupaju u seniorskoj kategoriji, te se tijekom 4. kola za ukupni poredak klubova boduju najbrža tri natjecatelja za svaki klub u svakoj disciplini programa i u svakom kolu prema HPS bodovima, posebno u ženskoj, posebno u muškoj konkurenciji.

U konkurenciji 115 plivača iz 11 klubova regije pod vodstvom trenera Edgara Nimca boje našeg kluba je branilo 9 članova.

Od plasmana vrijedi spomenuti plivače koji se plasirali među 10 najboljih seniora u regiji, tako se ml. junior Lovre Jerak (05) plasirao na 3. mjesto u disciplini 50 m prsno (33.84), na dionici 100 m prsno (1:17.64) zauzeo je 5.mjesto, a na 8. mjesto se plasirao u disciplini 50 m slobodno (27.20). Ml. juniorka Ema Krstić (06) je najbolji plasman ostvarila u disciplini 50 m leđno gdje je s vremenom 36.46 zauzela 3 mjesto, dok se u disciplini 50 m leptir (34.32) plasirala na 10.mjesto. Stipe Kasun (06) koji je ulazno godište kategorije ml. juniora se 3 puta plasirao među 10 najbržih seniora, a najbolji plasman je ostvario u disciplini 200 m prsno gdje je s vremenom 3:00.78 zauzeo 6.mjesto, na 8.mjesto se plasirao u disciplini 50 m prsno (38.41), dok je 9.mjesto zauzeo u disciplini 100 m prsno s vremenom (1:23.84). Karla Mužanović (2006) se plasirala na 6.mjesto u disciplini 50 m leđno (39.15), a Matej Pušnik (04) je zauzeo 9 mjesto u disciplini 50 m prsno (38.84).

Na natjecanju su nastupili: Luka Čulina, Paula Golem, Lovre Jerak, Stipe Kasun, Ema Krstić, Karla Mužanović, Matej Pušnik i Valentin Špralja.