25. srpnja 2024.

KUP RUŽICA MEGLAJ RIMAC: PLUSICE MEĐU 16 NAJBOLJIH!

2 min read

Igračice Zadra Plus pobjedom 84:47 nad Arxom iz Crikvenice izborile su osminu finala Kupa Ružice Meglaj Rimac. Fenomenalan susret odigrala je mlada Lara Špinderk koja je ubacila 20 koševa u pobjedi svoje ekipe! Za ekipu iza koje je tek nekoliko mjeseci postojanja ovo je sigurno velika nagrada.

Na samom startu znalo se da će ekipa trenera Šime Kraljevića svoje šanse tražiti prvenstveno agresivnom i čvrstom obranom, a uz to i brzom tranzicijskom košarkom. Tako je na samom početku krenulo, no nešto nije bilo kako treba u redovima domaćina koji je vrlo grčevito, pretežno preko slobodnih bacanja, stizao do koševa u prvih pet minuta susreta. Kasnije je uz osam koševa polako tu napadačku monotoniju prvenstveno razbila Jelena Kapisoda i vrlo brzo su ‘Plusice’ pobjegle na +17 (28:11) istekom desete minute.

Uz odlično odrađen posao pod košem Dražić i uz brzu i hitru Špinderk Zadar je grabio ka sve većoj i većoj prednosti. Momčad Arxa pokušavala je sve što može, kako napadački tako i obrambeno, no ovaj tempo teško su mogle pratiti igračice trenera Krešimira Kozlevčara pa je prednost domaćih cura na poluvremenu iznosila pomalo i vrtoglavih 47:21.

Ako se itko nadao bilo kakvom drugom raspletu osim sigurne pobjede Zadranki toj kalkulaciji došao je kraj u trećoj dionici u kojoj su na samo deset ubačaja ostale gošće, dok je Zadar s velikom lakoćom zabijao i branio i tako je polako i susret poprimao revijalni ton.

Bez Frakin i Pavičić i uz odmaranje par ključnih igračica, trener Kraljević povjerenje je iskazao mlađim igračicama koje su se prezentirale u jako dobrom svijetlu što je sigurno nešto što je moglo veseliti iskusnog stratega. Mlade cure iz Arxa pokazale su kako posjeduju talent i vještinu, no kako bi došle do razine više potrebno je uložiti još puno rada i truda koji će onda sigurno pokazati zavidne rezultate. Zadar Plus će tako u sljedećem krugu u Dvorani OŠ Sukošan ugostiti trenutne osvajačice duple krune ekipu ŽKK Raguse iz Dubrovnika!

Domaće ‘Plusice’ s 20 ubačaja predvodila je Lara Špinderk, Jelena Kapisoda je ubacila 11 ubačaja dok je Antonela Bodrožić uz Brunu Jeličić ubacila 7 koševa. Za gošće je najefikasnija s 12 bila je Gržac dok je Soldo ubacila 9 koševa.

Lara Špinderk, igračica ŽKK Zadar Plus: ‘Od prve minute ušli smo koncentrirano i energično što je rezultiralo sigurnom razlikom već u prvom poluvremenu. Do kraja smo održale intenzitet igre i to nas je dovelo do uvjerljive pobjede. Bitno je naglasiti da je svaka igračica dobila minutažu te su se i one najmlađe hrabrom igrom uspjele iskazati.’

Zadar Plus – Arx Crikvenica 84:47 (28:11, 19:10, 23:10, 14:16)

Suci: Josip Modrić i Frane Banović Opunomoćenik: Davor Modrić (svi iz Zadra)

Zadar Plus: Štrmelj 5, Špinderk 20, Kovačević 3, Pleslić 4, Jeličić 7, Bodrožić 7, Kapisoda 11, Kurtin 6, Franić 15, Dražić 6. Trener: Šime Kraljević

ARX Crikvenica: Gržac 12, Bašić 7, Jurčić 8, Durić, Benić, Kljajić 7, Soldo 9, Rogić 2, Starčević 1, Rešetar 1. Trener: Krešimir Kozlevčar