Zadar.TV

Zadar TV-Pouzdana Destinacija za Vrhunske Sadržaje u Zadru

HT PREMIJER LIGA: SONIK ZAVRŠIO GODNIU POBJEDOM NAD FURNIROM

2 min read

Groznu 2020. godinu igrači KK Sonik Puntamike završili su upisavši pobjedu nad ekipom Furnira iz Zagreba. Utakmica je počela minutom šutnje za sve stradale u potresu koji je jučer pogodio područje Banovine.

Nakon odlazka Danka Brankovića, Miroslava Brzoje i Mateja Buovca te samoizolacije od mjesec dana igrači Furnira u ‘zadarski hram košarke’ Jazine doputovali su bez pritiska igrači pod vodstvom trenera Borisa Gnjidića koji je mijenjao Vladimira Krstića koji je radi bolesti propustio ovaj susret.

Iako su igrači Furnira držali priključak u prvom djelu prve dionice, vrlo brzo se dobra forma Sonik Puntamike pokazala i došla je do izražaja pa su s lakoćom do 28:22 na kraju prve četvrtine stigli igrači Hrvoja Vlašića.

U vrlo dobrom tonu nastavili su i u drugom djelu igrači Sonik Puntamike iako se Furnir držao relativno dobro s obzirom na sve što ih je u zadnje vrijeme snašlo. Prvenstveno je Mihajlo Jerković bio taj koji je vukao sastav iz zagrebačke Dubrave. 49:39 stajal je na semaforu Jazina na poluvremenu.

Raspoložili su se Daniel Zovko i Lovre Runjić u nastavku susreta te su držali prednost Sonika na dvoznamenkastoj osnovi pa je 61:50 iznosila prednost Sonika na kraju treće dionice.

Makur Puou, novi igrač Furnira koji je stigao iz Bosca nije u ovoj utakmici pokazao puno toga, no sačekati ćemo hoće li se Puou kroz utakmice koje slijede priviknuti na Premijerligaški ritam. Dodajmo kako je u Prvoj muškoj ligi bio na ‘double-double’ učinku po utakmici s 13,8 poena i 10,1 skokova po utakmici. Zadnja četvrtina završila je pobjedom Furnira 19:20, no naravno to je samo zakružilo rezultat na 80:70 za sastav iz Donatova grada!

S 18 koševa najbolji je u redu Zadrana bio je Daniel Zovko, s 17 mu je pomogao Lovre Runjić, dok je Tomislav Cvitković zabio 14 (11 u prvom poluvremenu). U poraženom sastavu odličnu partiju odigrao je Mihajlo Jerković ubacivši 19, Fran Vujić dodao je 14 dok je Lukša Buljević zabio 11.

Sljedeći susret Sonik biti će onaj protiv Splita na Gripama, u utorak, 5.11. s početkom u 19 sati! Ove dvije ekipe susrele su se u Jazinama 14. studenog te je Sonik slavio s 80:77.