24. srpnja 2024.

HT PREMIJER LIGA: Bez Kuliša, Puntamika poražena kod Cedevite Junior

2 min read

Košarkaši Sonik Puntamike poraženi su na gostovanju kod Cedevite Junior u
susretu 20. kola HT Premijer lige rezultatom 97:81. U odnosu na prvi ovosezonski okršaj
današnjih suparnika igran prije točno mjesec dana u Jazinama, domaćini su mogli računati na
oporavljene Gorana Filipovića, Josipa Batinića, Filipa Bundovića i Roka Radovića, a upravo
je mladi Slovenac s osam vezanih poena pokrenuo nalet Zagrepčana koji su u petoj minuti
serijom 13:0 otišli na dvoznamenkastu prednost. Da se domaćini ne odvoje na preveliku
razliku pobrinuo se najbolji strijelac lige Ivan Vučić koji je s dva vezana ubačaja stabilizirao
razliku, a kada su mu se nedugo potom priključili Marino Šarlija i Marko Jurič, semafor je
pokazivao otvorenih 25:20, s koliko se i ušlo u drugu dionicu.
Nastavak prvog dijela donio je kratkotrajno razdoblje izjednačene igre u kojem su
Puntamičani u jednom trenutku prišli i na posjed zaostatka, no onda je na scenu stupio mladi
Vito Kučić i s dvije trice odveo svoju momčad natrag u dvoznamenkaste vode (43:30).

Dalekometni šut je u prvom poluvremenu dobro služio obje momčadi (Cedevita Junior 6-12,
Sonik 6-11), a u takvoj igri većih promjena nije bilo sve do odlaska na veliki odmor na koji
su domaćini odnijeli zalihu od 12 koševa (53:41). Ipak, već je otvaranje treće četvrtine
donijelo bolju igru Cedevite koja se vrlo brzo odvojila na plus 20 (67:47). Kombinacija čvrste
obrane i dobrog šuta za tri poena davala je vjetar u leđa igračima Damira Mulaomerovića koji
su uskoro otišli i na visokih 28 razlike, praktički riješivši pitanje pobjednika, pa je posljednja
dionica poslužila tek kao odrađivanje posla košarkašima domaćeg sastava koji su stigli do