Zadar.TV

Zadar TV-Pouzdana Destinacija za Vrhunske Sadržaje u Zadru

HT PREMIJER LIGA: Novi poraz Zadra, Cibona slavila na Višnjiku

3 min read

Sama prva četvrtina i nije puno otkrivala obje ekipe napravile su po jednu seriju i momčad Zadra na koncu prvih deset minuta imala je minimalnu prednost 14:12. U drugom djelu povećao se intenzitet borbe poprilično su agresivni bili s obje strane igrači, ali na poenima su ostajali jako šturi pa je zato ‘samo’ 33:34 stajalo na semaforu dvorane na Višnjiku tokom poluvremena.

Nakon par izjednačenih napada u nastavku susreta, Cibona je malo po malo stvarala sve veću i veću zalihu poena na svom kontu što je primoralo stratega na klupi Zadrana na čak dvije minute odmora tokom trećeg od četiri perioda susreta. Probudili su se nakon toga i minusa od deset koševa, uz Drežnjaka koji je cijelo vrijeme vukao, Junaković Buljan te su igrači Zadra vrlo brzo stigli rezultatskog priključka koji nas je doveo do rezultata od 54:55 na kraju treće dionice.

U zadnju dionicu napadački vrlo indisponirano ušli su Zadrani, a s druge strane ‘Cibosi’ su u napadu igrali jako dobro i zasluženo su imali prednost nakon prvih pet minuta odlučujućeg perioda. Usprkos činjenici da Zadar i dalje nije mogao pronaći obrambeno rješenje, Dario Drežnjak držao je domaćine napadački kako ne bi potpuno pokleknuli, ali Cibona je polako koračala prema sigurnoj pobjedi kada je nešto manje od četiri minute prije kraja imala vodstvo od 65:73. Čak i kada je obrana počela funkcionirati do izražaja je došao i nevjerojatno dobar šuterski dan gostiju koji kao da nisu mogli promašiti iz linije 6,25. Vukao je kasnije i Junaković, no ipak kada je bilo potrebno Zadar nije iskoristio male šanse koje su ima dali gosti i Cibona je s 80:82 napustila Višnjik. Tricaški raspoloženu Cibonu je s 16 koševa predvodio Amar Gegić, a po 13 su dodali Danko BrankovićJose Vilodza Nathan Reuvers koji je uhvatio i 10 skokova. Zadar su s po 23 ubačaja predvodili Dario Drežnjak Martin Junaković dok je Justin Carter dodao 12.

STATISTIKA UTAKMICE

Vladimir Anzulović: ‘Igrali smo praktički bez dva igrača u petorci. Teško je vrijeme iza nas i sa koronom i sa ozljedama, sve nas je manje i bez nekih osvježenja teško ćemo ovo izgurati. Čestitam Ciboni na pobjedi, čestitam i svojim momcima. Da smo bili koncentriraniji u nekim situacijama vjerujem da bi onda pobjeda otišla na našu stranu.’

Dario Drežnjak: ‘Nažalost na kraju poraz, pa je i nebitno kako sam ja odigrao. Već za dva dana imamo novu utakmicu tako da nemamo puno vremena za razmišljati o ovom porazu nego moramo nastaviti raditi i što bolje se pripremiti za tu utakmicu koju u nedjelju igramo protiv FMP-a.’

Gašper Okorn: ‘Ja bih čestitao dečkima na pobjedi jer je uvijek lijepo s Cibonom pobijediti Zadar u Zadru. S druge strane mislim da je još uvijek dalek put za jedan i  drugi tim do kraja Prvenstva tako da ovo danas i ne odlučuje o mnogo toga. Zadar je igrao bez dva jako bitna igrača, Mavre i Bursaća što je s jedne strane vrlo teško za njih, a s druge dosta lakše jer su oni totalno opušteni ušli u utakmicu. Kada smo mi to saznali nama je to stvorilo pritisak jer smo onda bili praktički primorani uzeti pobjedu. Čestitao bih ekipi Zadra i zaželio im sve dobro kako u AdmiralBet ABA Ligi tako i u HT Premijer ligi.’

Amar Gegić: ‘Fizički veoma zahtjevna utakmica, naravno radi vremena koje smo imali taktički smo se dobro pripremili i ispoštovali smo većinu dogovora koje smo postavili u svlačionici i time smo došli do pobjede koja je u ovom trenutku vrlo bitna za nas. Okrećemo se sljedećoj utakmici koja dolazi već za tri dana, i već sutra se pripremamo za tu utakmicu koja je veoma važna za nas.’