25. srpnja 2024.

FUTSAL ZADAR: DEBITIRAO SUBAŠIĆ, VAROŠI PRVI PORAZ; NIKAD VIŠE MOMČADI U BORBI ZA FINAL 6

5 min read

Proteklog vikenda odigrano je i 7. kolo 1. ŽMNL u Futsal Zadar. Prvi poraz upisala je Varoš protiv Idasse Nadin, Kontrol Biro i Tin remizirali su 2:2, Primorac se pridigao na 12. Poziciju a iza sebe ostavio Plovaniju, Poljice, Bili Brig i Gaune. Stanovi su poraženi od Ploče, Samba je uhvatila pobjednički ples protiv Plovanije, dok je Murvica pognute glave izašla iz dvoboja protiv Svetog Ante. A 4+ kategoriju opet zadovoljavaju Vrsi koji su s Puntamikom odigrali 4:4.

MNK Stanovi 1 vs 4 MNK Ploča

Prvih 10 minuta ovog susreta nije nam baš ponudilo puno toga, no nakon toga Luka Kresović zabija u11. prvi gol za Ploču te budi golgeterske sposobnosti Kristijana Bandala koji već u 13. minuti postiže zgoditak za 0:2. Da stvari za Stanare budu gore Nino Jurjević Adžić zabio je u 17. za 0:3. S 3 pogotka minusa teško je bilo Stanarima za očekivati neki preokret, no sigurno su u drugi dio ušli s imperativom smanjenja zaostatka. Nije nikako išlo baš naprotiv, već u 23. Primili su i 4. gol opet je Nino Jurjević Adžić bio precizan. Do kraja susreta Ploča je svoju prednost kontrolirala, a u 39. da ne bude sve crno počasni gol zabio je Ivan Marković. Kapetan Nino Jurjević Adžić u ovome susretu s dva zgoditka nosi Favbet Man of the Match nagradu.

MNK Bili Brig 4 vs 6 MNK Gauni

Vrlo zanimljiv susret bio je ovaj između Bilog Briga i Gauna gdje smo u Dvorani Mocire mogli vidjeti čak 10 pogodaka. Krenuli su Gauni s pogotcima Kristian Šarić i Ante Mršić u 5. i 6. minuti postavili su 0:2 na semafor Mocira. Samo 4 minute nakon stiže odgovor Bilobrižana koji preko Marka Jurjevića u 10. i Luke Gavrana u 13. minuti. Kako na poluvrijeme ne bi otišli s izjednačenim rezultatom Branimir Batur u 19. minuti postavio je 2:3. Već samo 3 minute u nastavku Jure Ivandić vratio je nadu Bilom Brigu za pobjedu. Prava lavovska partija igrala se do 38. minute kada je pravim ‘Blitzkriegom’ biogradski sastav izborio pobjedu. Branimir Batur bio je dvostruki strijelac u 38. i 39. dok se brzim golovima pridružio i Jure Jović u 40. minuti a krajnji 10. Zgoditak zabio je u 40. minuti Kristian Šarić. ‘Hat trick’ Branimira Batura donio je njemu Favbet MOTM nagradu.

MNK Samba 3 vs 1 MNK Plovanija

Zadnji susret subote odigrali su Samba i Plovanija, a stvari nikako nisu krenule u ritmu Sambe već je Plovanija pogotkom Antonia Srzića u 9. minuti uhvatila vodstvo 0:1. Kako utakmica ne bi završila s prijelazom iz 2/1 pobrinuo se Luka Zdrilić koji je u zadnjim sekundama prvog djela vratio rezultat na početak. Obje ekipe izgledale su jako dobro no na nesreću Ivana Jurića Samba je uhvatila svoj ritam te je u 27. Josip Baždarić zabio za 2:1. Iako je utakmica bila poprilično otvorena u 39. Minuti točku na i postavio je Luka Zdrilić koji je s dva pogotka odnio Favbet MOTM nagradu.

MNK Vrsi Riba Nekretnine 4 vs 4 MNK Puntamika

Nedjelja je u 13:00 na raspored dovela utakmicu između Vrsi i Puntamike. Marko Bilaver već je u prvoj minuti zabio za vodstvo Puntamike, koje je u 5. i 13. minuti na 0:3 podigao Paulo Dundić. Mali oporavak od šoka na početku Vrsima donio je Denis Šitum u 16. uz pomoć Karla Perinića u 19. minuti. Potpuni povratak u utakmicu donio je Stefan Vulić u 23. minuti  izjednačenjem na 3:3. Kapetan Bilaver gubio je malo po malo živce u ovome susretu čime je rezultirao i žuti karton u 36. minuti, nakon kojeg je u 38. Ivan Bačić Vrsima donio prvo vodstvo na ovome susretu. Ipak da se Puntamika ne oprosti od bodova pobrinuo se Stipe Pavin samo par sekundi nakon gola Vrsi. Dvostruki strijelac Paulo Dundić u ruke je dobio nagradu Favbet MOTM.

MNK Poljica 3 vs 6 MNK Primorac Ljubač

Utakmica dna prvenstvene ljestvice pripala je Primorcu, kako će susret teći vidjeli smo već u prvih 15 minuta kada je do 0:3 došao Primorac pogotcima Roka Pretnajče (4. minuta), Josipa Ćurkovića (8. minuta), te Josipa Gagule u 13. Nikola Kojić smanjio je vodstvo Primorca pa je na poluvremenu na semaforu stajalo ’samo’ 2 pogotka plusa za momke iz Ljubača. Ponovno su u nastavku proigrali Josip Gagula i Roko Prtenjača te su u razmaku od minute svaki poslao loptu iza leđa Roka Žure. Jako ružno izgledale su stvari za Poljičane, a još ružnijima napravio ih je Stipe Vujević kada je i 6. put plasirao loptu u Poljičku mrežu. Ipak kako se ne bi s 5 golova razlike vratili kući pobrinuo se Matej Ročak u 38. i 39. Minuti te je utakmica zaključena 3:6 u korist Primorca. S 2 pogotka Favbet MOTM nagradu odnijeli su Matej Ročak, Joip Gagula te Roko Prtenjača. (Eto momci nema ljutnje 😉)

MNK Sveti Ante MS Express 1 vs 0 MNK  Murvica

Vrlo tvrda utakmica odigrala se između Svetog Ante i Murvice, puno izostanaka bilo je s obje strane a Sveti Ante već je navikao na ove uvjete bez igrača pa se i u ovome susretu bolje snašao. Krešimir Čosić u 16. minuti bio je strijelac jedinog pogotka danas čime će odnijeti Favbet MOTM nagradu. Bilo je tu prilika s obje strane za povećanje vodstva ili remija no na kraju i jedni i drugi zadovoljni ili malo manje napustili su ovaj susret.

MNK Varoš Zara Dental Centar 0 vs 1 MNK Idassa Nadin Vina Vinketa

Gdje početi s ovom utakmicom? Debitirao je viceprvak svijeta, Danijel Subašić, prvi poraz upisala je Varoš ove sezone, Jure Šarin poput Manuela Neuera branio je svoja vrata.. Lomili su i jedni i drugi jako dugo no nikako lopta nije mogla ući u mrežu. Martin Nonković također je odigrao maestralnu partiju no ipak u 33. minuti Martin Bačkov našao je način da pogodi varoška vrata i postavio konačnih 0:1. Poletniji, brži, hitriji i željni pobjede u ovome susretu, ruku na srce, bili su igrači Idasse koji su zaslužili ovu pobjedu timski pa će cijela ekipa odnijeti Favbet MOTM nagradu!

MNK Kontrol Biro Auto Rogić 2 vs 2 MNK Tin

Zadnja utakmica u Futsal Zadru koja se mogla odigrati pred gledateljima bila je derbi Kontrol Biroa i Tina. Ante Dundović u 7’ pokazao je kako bi Tin možda mogao uhvatiti onu  staru formu. Dobar mali nogomet igrao se na obje strane cijelo vrijeme te je gol praktički visio u zraku. Da u redovima Tina nešto ne valja pokazao je Dino Škibola koji je loptu pospremio iza leđa svog vratara te je dao Kontrol Birou krila i Vice Genda u 31. zabija za 2:1. Slamku spasa tražili su Tinovi igrači i uhvatio ju je Deni Kolega u 38. minuti te je izjednačio na 2:2. Još jedna loša partija Tina, koji će morati pronaći način za povratak u stari ritam, dok Vice Genda s novom dobrom utakmicom u nogama nosi Favbet MOTM nagradu.

Jedno jako interesantno kolo je iza nas, a hoće li već sljedeće kolo donijeti novog lidera na tablici saznati ćemo vrlo brzo. Zadar.tv svakako će biti u dvorani Mocire i za vas će pripremiti najbolje od Zadarskog futsala u svome programu!