23. srpnja 2024.

Dalmatino Drage i Mesnice Ikić u finalu 6. MNT Sveti Ante Smiljevac

1 min read

Nakon jučerašnjeg polufinalnog dana poznati su finalisti ovogodišnjeg, šestog po redu malonogometnog turnira Sveti Ante Smiljevac.

MNK Poljica – MNK Dalmatino Drage 2:4 (0:1 Jelovčić, 0:2 Jelovčić, 1:2 T. Vučković, 1:3 Celić, 1:4 Celić, 2:4 T. Vučković)

Prvo su na teren izašli Poljica i Dalmatino Drage u sklopu prve polufinalne utakmice. Toni Vučković, Roko Žura i družina su tražili prolazu finale iako su na drugoj strani stajala prekaljena futsal prezimena kao Škugor ili Jelovčić. Dalmatino Drage su već na poluvremenu imali osjetnu prednost dva pogotka razlike te je bilo teško za očekivati da se Poljica može vratiti. Smanjio je T. Vučković zaostatak na pogodak razlike no to je samo razbudilo gorostase iz Dalmatina te je utakmica završena njihovom pobjedom 4:2.

MNK Kontrol biro – MNK Mesnice Ikić 1:1 (3:4) (0:1 Katuša, 1:1 Pedišić)

Polufinalni sraz Kontrol biroa i Mesnica Ikić pružio je sve što jedna utakmica može: napetost, žestinu, pogotke, penale, promašene penale i Vicu Šušića kao pomoćnog trenera. Prvo poluvrijeme je završilo bez pogodaka da bi Katuša odmah početkom drugog poluvremena donio prednost za Mesnice Ikić. Igrao se 12 minut drugog poluvremena kad je Pedišić iz slobodnog udarca poravnao rezultat na 1:1. Do kraja utakmice bilo je prilika na obje strane no mreže su mirovale te se pristupilo izvođenju šesteraca u kojim su odabranici Mate Ikića bili precizniji i osigurali kartu za finale.