25. srpnja 2024.

PRVA MUŠKA LIGA: Jazine zasluženo slavile protiv Kvarnera

2 min read

U vrlo tvrdom susretu s mnogo tenzija sve one poraze koje su u zadnjim sekundama, pa i stotinkama upisali igrači Jazina naplatili su danas igrači Marka Selina. Iako se kroz prvu četvrtinu nije niti jedna ekipa pretjerano odvajala na osjetniju prednost Jazine su pokazivale kako su spremne na današnji susret i kako će Kvarner morati ostaviti ‘srce na parketu’ ne bi li danas upisali pobjedu. U drugoj četvtrini koliko je važan ovaj susret Zadranima pokazao je domaći strateg Marko Selin koji je kompletno bio u susretu čak i malo previše pa je radi toga isključen i susret je nastavio voditi pomoćni trener Toni Matešić. Do kraja prvog poluvremena usprkos ovoj nedaći odvojili su se domaćini na 43:30 zahvaljujući vrlo dobroj momčadskoj igri.

U drugom poluvremenu stigla je ta prednost i do najvećih 20 koševa razlike, ali ekipa Kvarnera u svojim redovima imala je igrače s previše iskustva da se olako predaju te su se borili ne bi li spustili prednost do samog kraja. Na mahove bi se čak i približili gosti domaćoj prednosti no kod svakog približavanja ipak bi shvatili da je ‘zadnji vlak’ za priključak odavno ‘napustio stanicu’. Samnjili su na kraju rezultatski minus momci s Kvarnera ali za bilo što sosim poraza nije bilo snage. Zadarske snage s 26 koševa i 7 skokova predvodio je odlični Lovre Bašić, odlično su susret odigrali i Maksim Matulina Krševan Klarica koji su ubacili po 15 koševa i uhvatili 9 odnosno 11 skokova, a jednak broj koševa kao i mladi dvojac imao je i novopridošli centar koji je pokazao da se jako dobro snašao Dino Radoš. Veteran Siniša Štemberger ubacio je 21 poen, dok je Jasmin Perković ubacio 15 uz 10 uhvaćenih skokova i 6 ukradenih lopti.