25. srpnja 2024.

Izvještaj o utakmici RK “Zadar 1954” – MRK “Kozala” (34:26)

1 min read
RK_Zadar_1954_vs_MRK_Kozala_pobjeda_Mocire

RK “Zadar 1954” ostvario je važnu pobjedu protiv MRK “Kozala” rezultatom 34:26 u 13. kolu 1. HRL JUG. Utakmica je odigrana u Mocirama, gdje su domaćini uspjeli osvojiti svoju prvu pobjedu u drugom dijelu sezone.

Uzbudljiva prva polovica susreta obilježena je čestim izmjenama u vodstvu, uz obilje postignutih golova s obje strane. Nakon prvih dvadeset minuta, oba su tima postigla po 12 golova. RK “Zadar 1954” preuzima kontrolu serijom od 3:0, stvarajući prednost od 15:12 koju uspješno održavaju do kraja poluvremena.

U drugom dijelu, gostujući tim uspijeva smanjiti zaostatak na -2 (18:16), ali RK “Zadar 1954” odgovara serijom od 3:0 za vodstvo od 21:16. Nakon toga, prednost domaćina nikada nije bila manja od četiri pogotka. U 45. minuti RK “Zadar 1954” vodi s 4 gola razlike (24:20), a serijom od 5:0 u sljedećih pet minuta rješavaju pitanje pobjednika. Konačan rezultat utakmice bio je 34:26 u korist domaćeg tima.

Sastav RK “Zadar 1954”: Perić, Korljan 4, Maršan 1, Knežević 1, Bijelić, Dujmović 3, Goldner 7, Merhar 7, Prtenjača 4, Mazić 2, Bukva 1, Čirjak, Mikuljan 4, Vrsaljko, Kuštera.