24. srpnja 2024.

CROATIA OPEN 2024: Veliki uspjesi plivača PK Jadera na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u Splitu

1 min read

Na 50m bazenu Poljud u Splitu održano je Otvoreno prvenstvo Hrvatske u plivanju za osobe s invaliditetom – CROATIA OPEN 2024. Ovo najmasovnije i najznačajnije godišnje natjecanje za plivače s invaliditetom u Hrvatskoj okupilo je 110 natjecatelja iz različitih zemalja, uključujući Austriju, Crnu Goru, Bosnu i Hercegovinu, Hrvatsku, Sloveniju i Srbiju.

Pod vodstvom trenera Ante Džaje, plivači Mihovil Ninčević (klasa S14) i Josip Gregov (klasa S7) iz PKOI Jadera ostvarili su izniman uspjeh, osvojivši ukupno 15 medalja, od kojih su četiri titule državnih prvaka i četiri titule viceprvaka.

Mihovil Ninčević, nastupajući u četiri discipline, osvojio je 8 medalja, uključujući tri zlatne medalje i titule prvaka Hrvatske u disciplinama 50m slobodno (29.35), 50m leptir (32.18) i 100m leptir (1:14.47). Osim toga, Ninčević je osvojio srebrnu medalju i titulu viceprvaka na 100m slobodno (1:05.34), te tri međunarodne medalje – zlatnu u disciplini 100m leptir te srebrnu i dvije brončane u OPEN kategoriji.

Josip Gregov, plivajući u četiri discipline, također je postigao iznimne rezultate, osvojivši ukupno 7 medalja. Postao je državni prvak u disciplini 50m leđno (49.17) i osvojio tri srebrne medalje i titule viceprvaka na 50m slobodno (36.32), 200m slobodno (3:00.23) i 400m slobodno (6:24.02). Također je osvojio tri međunarodne medalje – srebrnu u disciplini 400m slobodno te dvije brončane u disciplinama 50m slobodno i 200m slobodno.

Ovaj izniman uspjeh plivača s invaliditetom na CROATIA OPEN 2024 dodatno potvrđuje njihovu predanost, talent i sportsku izvrsnost.