24. srpnja 2024.

RK Zadar 1954 Pobijedio RK Arena-Pula u Napetoj Utakmici 1. HRL Jug – 16. kolo

1 min read
rk_zadar_1954_rovinj_utakmica

RK Zadar 1954 ostvario je tešku pobjedu nad RK Arena-Pula rezultatom 24:25 u utakmici 1. HRL Jug, 16. kola. Iako je susret bio izrazito izazovan, Zadrani su uspjeli osvojiti dva ključna boda.

Zadar je krenuo snažno, stvarajući vodstvo od 4:0 i 6:3, no niz pogrešaka omogućio je domaćinu da preuzme kontrolu rezultata i privremeno vodi 9:8. Ipak, angažirana obrana Zadrana omogućila im je preokret te su na poluvrijeme otišli s minimalnom prednošću od 12:13.

Drugo poluvrijeme započelo je obećavajuće za Zadar, stvarajući prednost od četiri pogotka (14:18), no domaćin se uspio vratiti u igru. Nakon nekoliko izjednačenja, Zadar je ponovno preuzeo inicijativu, stvarajući prednost od tri gola (18:21). Unatoč nekoliko poteškoća, Zadar je uspio zadržati vodstvo do kraja utakmice, osiguravajući konačnu pobjedu rezultatom 24:25.

Ističe se izvrsna obrana Zadra, posebno Perić na golu, koji je pružio fantastične obrane tijekom cijelog susreta. Nakon ovog kola, RK Zadar 1954 izjednačen je s Umagom na drugom mjestu ljestvice s 24 boda.

Sastav Zadra: Perić, Korljan 2, Maršan 3, Knežević 2, Bijelić, Dujmović, Goldner 2, Merhar 3, Prtenjača 1, Mazić 1, Bukva, Čirjak 6, Mikuljan 5, Vrsaljko, Kuštera.

U idućem kolu, RK Zadar 1954 očekuje domaća utakmica protiv Hrvatskog dragovoljca.