29. ožujka 2024.

Poziv na suradnju – Zadar TV

Zadar TV kao neprofitni pružatelj medijskih usluga djeluje na prostoru Zadarske županije. Pretežno sportsku tematiku obrađujemo kroz pisane članke, a kao naš forte i po čemu smo prepoznatljivi su prijenosi sportskih događaja. Dugi niz godina surađujemo s raznim sportskim klubovima i savezima s ovog područja( KK Jazine Arbanasi, KK Sonik Puntamika, KK Diadora, KKOI Zadar, Futsal Super Chicks, RK Zadar 1954 te čitav niz turnira i natjecanja kao što su Futsal Čarolija, Zadarska ljetna liga u košarci, Humanitarni turnir Antonio Jurjević te ostali).

Suradnja, na obostrano zadovoljstvo, se može ostvariti kroz nekoliko segmenata naše djelatnosti kao što su oglašavanje na portalu, društvenim mrežama i prijenosima utakmica.

Oglašavanje na prijenosu utakmica – Zadar TV

Zadar TV već dugi niz godina prenosi sportske utakmice ( a i druga događanja) na području Zadarske županije te kao partner sportskim klubovima i savezima omogućuje gledateljima i gledanje utakmica od kuće. U ovo doba pandemije izazvane koronavirusom bilježi se značajan rast pregleda utakmica koje se u pravilu prenose izravno.

Budući da Zadar TV prenosi čitav niz sportskih natjecanja, partnerima se pruža velika mogućnost dopiranja do svoje ciljane publike. Pored futsala, Zadar TV prenosi i utakmice rukometa, košarke, plesne umjetnosti.

Zadar TV pored službenih klupskih natjecanja prenosi utakmice i s čitavog niza lokalnih turnira kojih u Zadarskoj županiji ne manjka.

Mogućnost oglašavanja za vrijeme sportskih utakmica obostrano donosi dobrobit, kako nama tako i vašoj tvrtki. Mi ćemo sredstva Sponzorskog ugovora namjenski potrošiti u podizanje kvalitete samog prijenosa utakmica (bolja oprema, spikeri…), a vi kao druga strana doprijet ćete do većeg broja potencijalnih klijenata. Kroz sponzoriranje sportskih događaja vaša tvrtka će se široj javnosti predstaviti kao tvrtka koja je socijalno osjetljiva te ulaže u lokalnu zajednicu.

Ponuda za utakmice

Pripremili smo nekoliko mogućnosti oglašavanja na sportskim prijenosima i to pakete Z,A,D,A+ i R.

Z – početni paket oglašavanja: 5 sekundi reklame prije početka utakmice, 5 sekundi reklame u poluvremenu te 5 sekundi reklame po završetku utakmice, isticanje imena vaše tvrtke na početnom zaslonu pred početak utakmice – 13,27€/tjedan.

A – opći paket pruža vam: 10 sekundi reklame prije početka utakmice, 10 sekundi reklame u poluvremenu utakmice te 10 sekundi po završetku utakmice, isticanje imena vaše tvrtke na početnom zaslonu pred početak utakmice, prikazivanje transparentnog loga za vrijeme utakmice svakih 5 minuta po 10 sekundi – 39,81€ tjedan.

D – napredni paket donosi: 15 sekundi reklame prije, u poluvremenu i nakon utakmice, isticanje imena vaše tvrtke na početnom zaslonu pred početak utakmice, prikazivanje transparentnog loga za vrijeme utakmice svakih 5 minuta po 20 sekundi – 66,36€.

A+ – preporučeni paket oglašavanja donosi: 20 sekundi reklama prije početka utakmice, 10 sekundi reklama u poluvremenu, 20 sekundi reklama po završetku utakmice, reklama u trajanju 10 sekundi nakon svakog postignutog pogotka u futsalu, prikazivanje transparentnog loga za vrijeme utakmice svakih 5 minuta po 30 sekundi, isticanje na početnom zaslonu prije početka utakmice uz natpis: Sponzor ‘Vaša tvrtka’ – 92,90€tjedan

R – full paket namijenjen onima koji žele doprijeti do maksimalnog broja potencijalnih klijenata: uvodna špica ( uvodna špica uz vaš logo i natpis: Ovaj prijenos omogućio je ‘Vaša tvrtka’ u trajanju 15 sekundi) koja će se prikazivati prije, u poluvremenu te nakon utakmice te u svim time-outima koje momčadi zatraže na utakmici. 30 sekundi reklame prije početka utakmice, 20 sekundi reklame po završetku utakmice, 15 sekundi reklame po postignutom pogotku u futsalu, isticanje na početnom zaslonu prije početka utakmice uz natpis Ovaj prijenos omogućio je ‘Vaša tvrtka’, prikazivanje transparentnog loga za vrijeme utakmice svakih 5 minuta u trajanju 60 sekundi – 132,72€ tjedan

NAPOMENE:

• zbog različitog vremenskog perioda trajanja poluvremena u sportovima moguća su odstupanja o kojima ćete biti pravovremeno obaviješteni,
  • prijenosi će započeti 10 minuta prije početka utakmice te će se reklame koje se pojavljuju prije početka prikazivati u loopu neprestano do 3 minute prije početka utakmice kada se pojavljuje početni zaslon utakmice,
  • ako zbog tehničkih smetnji ne ostvarimo naručeni paket, isti će se ostvariti na idućoj utakmici bez naplate,
  • sve cijene su na tjednoj bazi neovisno o broju utakmica koje će biti u prijenosu,
  • zakup oglašavanja na period kraći od tjedan dana nije moguć,
  • za duži zakup oglašavanja nudimo popusta 10%,
  • svi logotipi, eventualne igrane reklame ste dužni dostaviti, a ako iste ne posjedujete pružamo vam mogućnost snimanja reklama do maksimalno 30 sekundi za 66,36€ jednokratno koje postaje vlasništvo uplatitelja.

Oglašavanje na portalu

Portal Zadar TV redovito donosi članke s područja raznih sportskih disciplina, a na raspolaganju je nekoliko oglasnih prostora.

Oglašavanje na društvenim mrežama

Suradnja na društvenim mrežama pruža cijeli niz mogućnosti, a sponzoriranje fotogalerija čini važan faktor u marketinškom svijetu. Naši fotografi su na skoro svim važnijim sportskim događajima (i onim manje važnim) na području Grada Zadra te se pruža mogućnost kreiranja čitavog niza sportskih fotogalerija.

Sponzorirane fotogalerije dopiru do najvećeg broja korisnika društvenih mreža te se smatraju kao najisplativiji vid oglašavanja. Fotogalerija s minimalno 50 fotografija objavljena na Facebook stranicama i sponzorirana iznosi 66,36€.

Medijski paketi za sportske klubove i umjetničke organizacije

Vidljivost klubova i udruga u medijima od iznimne je važnosti kako u vidu vlastite promocije tako i u vidu privlačenja novih članova. Ostvareni rezultati klubova, izvedbe kulturnih udruga ili organizacija nekog sportskog ili umjetničkog događanja uvelike ovisi o medijskoj praćenosti. Nužno je stoga imati medij kojem je zadatak upravo to, pratiti zbivanja u klubu/udruzi radi bolje prezentacije svog rada.

Pripremili smo nekoliko mogućnosti za medijsko praćenje klubova/druga:

• basic: fotografiranje do 30 fotografija s događanja (utakmica, radionica…) – 39,81€,
  • advanced: fotografiranje do 50 fotografija i članak o događaju (utakmica, radionica…) – 66,36€,
  • premium: fotografiranje do 50 fotografija i prijenos događanja (do 2 sata) na društvenim mrežama – 132,72€,
  • premium plus ( za turnire, višednevne radionice, višednevne manifestacije…) kompletno praćenje događanja, fotografiranje do 50 fotografija po sadržaju, prijenos događanja na društvenim mrežama 398,16-663,61€ (pročitaj napomene).

NAPOMENA

• sport: prijenosi na društvenim mrežama odnose se na završni dan tj. za snimanje utakmice za 3. mjesto, finala i dodjele medalja
  • kultura: prijenosi na društvenim mrežama odnosi se na otvaranje događanja, zatvaranje događanja i kratku snimku jednog segmenta cjelokupnog događanja.

Oglašavanje u emisijama naše proizvodnje – u najavi

Zadar TV krenuo je u novi projekt proizvodnje emisija u trajanju 30-60 minuta. Teme emisije će biti širokog društvenog sadržaja ( umjetnici, političari, sportaši, ugledne osobe…) te će se iste prenositi na našim društvenim mrežama. Predviđeni rok početka snimanja emisija je ožujak 2023. godine tj po završetku opremanja studija Zadar TV.

Po završetku i kompletnom opremanju studija bit ćete informirani o mogućnosti oglašavanja u tim emisijama.