30. travnja 2024.

Poraz Rukometnog kluba Zadar 1954 od RK Hrvatski dragovoljac u 1. HRL Jug

1 min read
rukometni-klub-zadar-1954

U 17. kolu 1. HRL Jug, Rukometni klub Zadar 1954 suočio se s izazovom protiv RK Hrvatski dragovoljac, rezultirajući porazom rezultatom 19:20. Utakmica je bila obilježena tvrdim obranama, ali i nedostatkom preciznosti u napadu.

Iako su domaći vratari pružili dobre obrane, vratar gostujuće ekipe pokazao se kao nerješiva zagonetka tijekom cijele utakmice. Unatoč tome, ekipa Zadra 1954 uspjela je otići na poluvrijeme s minimalnom prednošću od jednog gola (10:9).

U drugom poluvremenu, Zadar 1954 bolje je reagirao te je u 37. minuti imao vodstvo od +3 (14:11). Međutim, loša realizacija u napadu dopustila je gostima da se vrate u utakmicu serijom golova, te su preokrenuli rezultat i poveli s 16:15.

Unatoč ponovnom preokretu rezultata i vodstvu od 19:18 u zadnjoj minuti, ekipa Zadra 1954 nije uspjela sačuvati prednost. Gosti su izjednačili, a nedostatak koncentracije u posljednjim sekundama omogućio je RK Hrvatski dragovoljac da postigne pobjednički gol za konačnih 19:20.

U idućem kolu, koje je na rasporedu za dva tjedna, ekipu Zadra 1954 očekuje utakmica protiv Zameta u Rijeci.

Sastav Zadra 1954: Perić, Korljan 4, Maršan 5, Knežević, Bijelić, Dujmović 2, Goldner 3, Merhar 1, Prtenjača, Mazić, Bukva, Čirjak 3, Vrsaljko 1, Kuštera