24. srpnja 2024.

PK Jadera osvojila 47 medalja na županijskom prvenstvu

3 min read

U organizaciji PK Zadar održano je Županijsko prvenstvo u plivanju na kojem su nastupili klubovi PK Dupin, PK Jadera, PK Zadar. Natjecanje je održano u dva dijela u prvom su nastupili stariji plivači i plivale su se 50m discipline dok su u drugom nastupili mlađi plivači na 25m disciplinama. U oba dijela nastupili smo s ukupno 68 natjecatelja koji su doplivali do 47 medalja. Većina plivača je po prvi put nastupila na natjecanju te im čestitamo na rezultatima, onima koji su se penjali na postolje čestitamo i na osvojenim medaljama, a na žalost bile je puno članova koji zbog bolesti nisu nastupili na natjecanju te im ovim putem želimo što brži oporavak.
U prvom dijelu natjecanja u četiri discipline (50 m slobodno, 50 m leđno, 50 m prsno i 50 m leptir) za medalje su se borili stariji plivači podijeljeni u 6 kategorija: A (M ’05 i st, Ž ’06 i st), B (M 06.,07., Ž ’07.,08.), C (M ’08.,09., Ž ’09.,10.), D (M ’10.,11., Ž ’11., 12.), E (M ’12 i Ž ’13) i F (M ’13 i ml., Ž ’14 i ml). U ovom dijelu nastupilo je 37 naših članova koji su doplivali do 19 medalje (6 zlatnih, 7 srebrnih i 6 brončanih).
Dvije zlatne medalje osvojila je: Erika Sommer Bem, jednu zlatnu i jednu srebrnu medalju osvojio je Mate Molnar, dok je jednu zlatnu i jednu brončanu medalju osvojili su: Vito Petani, Jelena Šimunac, Vito Vukoša i Šimun Zdrilić, a do zlatne medalje je doplivao i Antonio Dobrić. Jednu srebrnu i jednu brončanu medalju osvojili su: Luka Čulina i Toni Mršić dok su po jednu srebrnu medalju osvojili: Josip Gregov, Stipe Kasun, Jakov Marasović, Tin Mršić, Ante Šimičević i Cvita Vlatković. Do dvije brončane medalja doplivala je: Dora Babić, dok su po jednu brončanu osvojili: Ivan Ivić, Matija Plantak i Karlo Škifić

U drugom dijelu natjecanja nastupili su najmlađi natjecatelji koji su se u pet disciplina (25 m noge slobodno s daskom, 25 m slobodno, 25 m leđno, 25 m prsno i 25 m leptir) borili za medalje, a bili su podijeljeni u 4 kategorije početnici A (M ’13, Ž ’14.), početnici B (M ’14, Ž ’15), početnici C (M ’15., Ž ’16) i početnici D (M ’16 i ml., Ž ’17 i ml). U ovom dijelu natjecanja nastupili smo sa 31 ribicom koje su doplivale do 19 medalje (6 zlatnih, 7 srebrnih i 6 brončanih).
Dvije zlatne medalje su osvojili: Kristian Bušić i Lorena Vuković. Jednu zlatnu i jednu srebrnu medalju osvojila je: Leona Rakvin, dok je do zlatne medalje je doplivao: Lovre Colić.
Do dvije srebrne medalje doplivali su: Marko Samardžija i Loreta Vuković, do srebrnih medalje doplivali su Marta Batur i Lučano Grancarić. Dvije brončane medalje osvojio je Jakov Tomašević a po jednu broncu su osvojili: Žan Luka Kraljić, Ema Mitrović, Vito Mračić i Nikita Pavlov.

Na natjecanju su nastupili: Ante Maks Aralica, Dora Babić, Teo Banić, Lovre Baraka, Noah Bates, Marta Batur, Gabriel Bušić, Kristian Bušić, Lovre Colić, Niko Čurjurić, Karlo Delač, Dino Demo, Antonio Dobrić, Pavle Galošić, Lučano Grancarić, Josip Gregov, Ivan Ivić, Stipe Kasun,
Jure Klarica, Roko Knežević, Vito Knežević, Gabriel Kovačević, Žan Luka Kraljić, Ema Lauš, Filip Lis, Tomislav Magaš, Mate Marasović, Jakov Marasović, Roko Marasović, Leticia Marasović, Karlo Maričić, Klara Maruna, Toni Mijolović, Niko Milin, A. Šimun Milković, Noa Miočić, Toma Mišković, Ema Mitrović, Mate Molnar, Tia Morović, Vito Mračić, Toni Mršić, Tin Mršić, Nikita Pavlov, Vito Petani, Matija Plantak, Marcel Prenđa, Margareta Prenđa, Leona Rakvin, Nikita Romanenkov, Marko Samardžija, Niko Senkić, Erika Sommer Bem, Bruno Steković, Marin Šimičević, Ante Šimičević, Jelena Šimunac, Karlo Škifić, Jakov Tomašević, David Torbarina, Cvita Vlatković, Jakov Vučenović, Vito Vukoša, Loreta Vuković, Lorena Vuković, Šimun Zdrilić, Stela Zubčić, Ivan Županović.