25. srpnja 2024.

Paraplivači u svim disciplinama među 3 najbrža na 4. međunarodnom festivalu plivanja za osobe sa invaliditetom

2 min read

Na 50m bazenu Svetice u organizaciji PK Dubrava održan je ¨4. MEĐUNARODNI FESTIVAL PLIVANJA ZA OSOBE SA INVALIDITETOM ¨. U jakoj konkurenciji 170 najboljih paraplivača i paraplivačica iz 14 zemalja: Austrija, Belgija, Slovačka, Slovenija, Bosna i Hercegovina, Dominikanska Republika, Srbija, Makedonija, Grčka, Ukrajina, Rumunjska, Italija, Češka, Njemačka te 9 hrvatskih klubova pod vodstvom trenera Ante Džaje, prof. boje PKOI Jadera branili su Mihovil Ninčević (97) i Josip Gregov (00).
Natjecanje je uvršteno u kalendar Svjetske paraplivačke organizacije (WPS) te su se na njemu isplivavale norme za europsko prvenstvo i paraolimpijadu što je privuklo veliki broj kvalitetnih plivača, a naša ekipa je u svim nastupima doplivala među prva 3 u svojim klasama.
Mihovil Ninčević (97) se u svojoj klasi S14 plasirao na 1. mjesto u disciplinama 50m leptir s vremenom 31.66 i 100m leptir (1:14.22), 2.mjesto je zauzeo u disciplini 100m slobodno (1:05.85), dok se na 3.mjesto plasirao u disciplini 200m slobodno (2:29.04). Mihovil je u ostvario odlične plasmane i u otvorenoj MD kategoriji gdje se u sve 4 discipline plasirao među 10 najbržih tako je u disciplinama 200m slobodno i 100m leptir zauzeo visoko 5.mjesto, u disciplini 50m leptir plasirao se na 6.mjesto, a u disciplini 100m slobodno na 10.mjesto.
Josip Gregov (00) je također nastupio u klasi S7 gdje je do 1. mjesto doplivao u disciplinama 200m slobodno (3:01.71) i 100m leđno (1:46.06), na 2.mjesto se plasirao u najdužoj disciplini programa 400m slobodno (6:28.81) dok je 3.mjesto zauzeo u disciplini 100m slobodno (1:22.51). Josip se i u otvorenoj MD kategoriji izborio za plasmane među 10 najbržih tako je 5.mjesto zauzeo u disciplini 200m slobodno, dok se u disciplini 400m slobodno plasirao na 6.mjesto.