24. srpnja 2024.

Jedinstvena kadetska liga: Puntamika savladala Cibonu, briljirao Pavin

2 min read

Košarkaši kadetske ekipe Puntamike u susretu 14. kola Jedinstvene kadetske lige s uvjerljivih
80:75 nadigrali su vršnjake iz Zagreba, momčad Cibone. Nakon početne igre u kojoj je to
izgledalo kao borba koš-za-koš, stiglo je poprilično brzo odvajanje Puntamičana koji su nakon
rezultata 8:7 vlo brzo odlično igrom stigli do 20:10 i tu je zasnovana prednost od 14 poena
prednosti koliko su imali nakon prvih deset minuta. Pokazalo se da izostanak Karla Križanca,
jednog od ključnih igrača Cibone, ipak znači previše i na pogon sjajnog Davida Pavina mladi su
Zadrani na veliki odmor išli uz +19 (55:36). Loš šuterski dan ponajboljeg igrača, koji je u
Zagrebu i prelomio prvi susret ove dvije ekipe, Luke Frančeševića pokazao se kao dodatna
prepreka ‘Vukovima’ koji su znali pasti i do -22, ali ipak su se držali na minusu koji kao prvu
znamenku ima broj jedna pa smo tako s +17 za Puntamiku ušli u zadnju dionicu utakmice u kojoj
je puno toga već bilo riješeno. Vrijeme za prvi poraz moralo je kad-tad stići i za ekipu Ivana
Jurana, a prema svemu sudeći sa zadarske turneje mogli bi se vratiti i s dva jer nakon ogleda s
Puntamičanima, dan nakon igraju najveći hrvatski derbi s ekipom Zadra. Nećemo naravno
predviđati puno o tome, neka momci odrade svoje, a što se ovog susreta tiče treba istaknuti da je
u ritam Puntamike uvelike uvučen Cibona tokom ovog susreta i u prvom poluvremenu tu se
stvorila razlika koju je kasnije bilo nemoguće sustići. Dodjamo kakao je za pobjednički sastav
David Pavin upisao 44 koša uz 8 skokova i 6 asistencija, Ante Čakarun upisao je 15 uz 10
skokova, a Frane Šango zabio je 11 koševa. Goste su predvodili Zvonimir Kujundžić i Luka
Frančešević s 22 odnosno 21 poenom. Sljedeći susret Puntamika također igra dan nakon ovog, u
goste stiže Marsonia.
KOMPLETNA STATISTIKA
Trener Puntamike, Jakov Borčić: ‘Nemam ništa specijalno za reći o samoj utakmici osim da smo
od samog početka nametnuli svoj ritam igre. Odigrali smo dobro i obrambeno i rezultat do
samog kraja uopće nije bio upitan. Čestitam svojim igračima i čestitam igračima Cibone na fer i
korektnoj igri.’
Trener Cibone, Ivan Juran: ‘Zaslužena pobjeda Puntamike. Usprkos mojih upozorenja u susret
smo ušli premekano i tu je protivnik već u prvoj četvrtini napravio razliku koju su održavali do
kraja utakmice. Furiozna partija Pavina kojom je pokazao svoj potencijal i iskustvo igranja
Premijer lige bila je očigledno velika prednost, makar smo bolje igrali obranu nad njime njegova
44 koša donijela su prevagu. Sljedeći put morati ćemo puno mudrije i pametnije igrati obranu u
takvim situacijama. Mogu reći da pristup koji prvih 15-ak minuta prvenstveno u obrani nije bio
dobar ostao traga i u napadačkom pogledu u kojem nismo imali neki šuterski dan. Uz to ušli smo
u njihov ritam koji inače i ne njegujemo, i moramo puno izvući iz ovog prvog poraza. Ako se on
već i trebao dogoditi, dogodio se u pravom trenutku da vidimo i analiziramo gdje smo griješili i
da sljedeći put to sve bude puno, puno bolje. Još jednom bih čestitao treneru i cijeloj ekipi