25. srpnja 2024.

HT Premijer liga: Zadar potvrdio prvu poziciju prije lige za prvaka

2 min read

Odlično su susret otvorili košarkaši Zadra već nakon uvodnih pet minuta ostavljali su dojam spremnije i bolje ekipe, a prvenstveno zahvaljujući oličnoj igri u reketu i laganim poenima koji su stizali preko Thompsona pa su na krilima toga imali 12:27 koncem prve četvrtine. Odlična igra u prvoj četvrtini aktivirala je Zadar i u drugoj dionici pa je Split vrlo velikom brzinom tonuo i tonuo te je tako uz odlične postotke šuta iz igre momčadiz Donatova grada imala +22 nakon dvadeset minuta igre (32:54).

Loša timska statistika bila je debelo na strani Splita ulaskom u drugo poluvrijeme, a veliki dio treće četvrtine prošao je u zanku gostiju no nagovještaj nešto bolje igre svoje ekipe insinuirao je Roko Leni Ukić tricom za kraj četvrtine koja će se kasnije pokazati ključnom za buđenje velikana s Gripa. Splićani bez Amerikanaca na parketu rade pravu senzaciju i nakon što su u jednom trenutku bili na čak -28 (38:66) stigli su tokom posljednje četvrtine do svega -7 (77:84), ali za više od toga snage nije bilo pa se Zadar na kraju kući s turneje gostovanja vratio uz +14 iz Splita (81:95). Ovom pobjedom Zadrani su osigurali nastavak u Ligu za prvaka HT Premiejr lige s prve pozicije na ljestvici!

Zadarske redove s 16 koševa i 11 skokova predvodio je Trevor ThompsonDominik Mavra Domagoj Vuković dodali su po 15, 13 je imao Justin Carter dok je Dario Drežnjak ubacio 11. Domaćine je s 14 odnosno 13 ubačaja predvodio bekovski par Sani Čampare i Roko Leni Ukića.

KOMPLETNA STATISTIKA

Srđan Helbich: ‘Prvo poluvrijeme možda je bilo i malo nerelano dobro za nas. Odigrali smo stvarno dobrih 20 minuta, a u nastavku smo očekivali nešto agresivniji Split i da će promijeniti nešto u igri, a uz to i početi pogađati šuteve. Na kraju smo ispunili naš cilj koji je bio pobjediti s više od devet koševa razlike i čestitam momcima na pobjedi.’

Srđan Subotić: ‘Odmah na početku su nas fizički slomili, a već po tko zna koji put ne reagiramo dobro kada igramo dvije utakmice u kratkom vremenskom periodu i to moramo sanirati što prije bio u pitanju fizički ili mentalni umor. Jedino tako možemo napraviti nešto više.’

Darko Bajo: ‘U utakmicu smo ušli premekano i s manjom energijom te kada smo pokušali sve to nadoknaditi u drugom poluvremenu nije nas pomazio niti šut za tri, a iako smo nešto pogodili nisu ušli neki šutevi koji su bili bitni i pokazalo se da smo trebali od samog početka igrati kako treba.

Dominik Mavra: ‘Odigrali smo stvarno jednu dobru utakmicu, kada smo u jednom trenu bili na skoro 30 razlike osjećali smo se jako dobro na terenu i igrali smo dobru partiju, ali u rasporedu kakav imamo kod tolike prednosti dođe do malog opuštaja i Split je tu pogodio neke lude šuteve no mislim da ovo nije realno stanje Splita i da će u budućnosti biti puno izjednačenije.’