25. srpnja 2024.

HT PREMIJER LIGA: Novi produžetak i novi poraz Zadra

2 min read

Vrlo težak raspored koji je nakon gostovanja u Čačku donio gostovanje na još jednom vrućem terenu nije odgovarao ekipi Zadra te su upisali novi poraz nakon produžetka. Ovg puta na gostovanju kod Alkara u Sinju. Prvo poluvrijeme prošlo je u znaku domaćina koji su i nakon prve i nakon druge četvrtine držali vodstvo zahvaljujući dobroj obrani pa su tako Zadrani imali -8 (38:30) ulaskom u nastavak susreta.

Alkar je nastavio s čvrstom obranom i u nastavku nisu padali u igri pa su tako i svega malo prije kraja regularnog djela imali +10. Tu su na scenu stupili Justin Carter Dario Drežnjak koji su obrambenim i napadačkim dobro odrađenim zadaćama Zadru donijeli vodstvo, ali sjajnom individualnom kvalitetom i ludom tricom McGlynna s druge strane Sinjani su došli do produžetka.

U produžetku je još jednom borba bila izjednačena, ali tricama McGlynna Gizdavčića Sinjani su vrlo brzo doveli ‘vodu do ušiju’ Zadru koji je nakon oba realizirana bacanja Vučića propustio realizirati zadnji napad pa su igrači trenera Krstića zasluženo slavili s 88:86.

Patrick McGlynn uz 30 poena bio je najzvučnije ime susreta, a odlično je reagirao i Viktor Šarić s 13 ubačaja. Zadar je s 18 poena predvodio Martin Junaković Justin Carter koji je dodao i 8 asistencija i 9 skokova, a 12 ubačaja imao je kapetan Dominik Mavra.

STATISTIKA UTAKMICE

Vladimir Anzulović: ‘Čestitke ekipi Alkara na kojoj se vidi da su dobili novi polet dolaskom novog trenera. Zasluženo su pobjedili, a naš loš pristup djelom naravno ide i na preboljelu koronu ali niti malo ne umanjuje pobjedu Sinjana.’

Dominik Mavra: ‘Čestitke Alkaru, bili su stvarno jako dobri večeras, a mi smo bili u nekim svojim problemima radi puno putovanja, ali ovo je za nas nedopustiv poraz. No pobjeda Alkara bila je stvarno zaslužena večeras.’

Patrick McGlynn: ‘Danas smo odigrali jako dobru utakmicu. Zadar je odlična ekipa koja je među prve tri ekipe, a mi smo se trebali skupiti i bez Gilberta odigrati ovaj susret. Odigrali smo odličnu obranu pogodili nekoliko važnih šuteva i vrlo jakom igrom došli smo do pobjede!’

Vladimir Krstić: ‘Čestitam svojim igračima za nas je velika stvar pobjediti Zadra u Sinju! Odigrali smo jako dobru obranu, nažalost dogodio se nekakav black-out u zadnjoj četvrtini, izgubili smo nekoliko lopti i smanjena petorka Zadra nam nije odgovarala. Međutim, McGlynn nas je sa nekoliko svojih šuteva vratio i takoreći sretnim šutom uveo nas u produžetak u kojem smo igrali s njima s niskom petrokom i na kraju mogu reći zasluženo pobjedili.’