23. srpnja 2024.

ADMIRALBET ABA LIGA: Zadar nakon produžetka pao u Čačku

3 min read

Nakon vrlo teške prve četvrtine u kojoj su obje ekipe ostale ‘škrte’ na poenima imali smo rezultat od 15:15 koji nije previše otkrivao. U drugoj četvrtini su se hrabro borile obje ekipe jako teško se dolazilo do koševa na obje strane, a Borac uz nešto više sreće i koncentracije na kraju prvog poluvremena uspio odvojiti na nešto veću prednost od 32:38.

Sve što je Borac teškim trudim napravio u drugoj, Zadar je još većom praktički poništio tokom prvog djela nastavka i došao je tek na koračić od okretanja rezultata na svoju stranu jer je na semaforu svjetlilo 48:47 za domaćine. Četvrta četvrtina donijela nam je mnoga uzbuđenja, za početak smo mogli gledati puno odvajanja i vraćanja jednih i drugih da bi na kraju Zadrani nakon vodstva pred sam kraj susreta dozvolili Hunteru Haleu prolaz do koša nakon čega je on pogodio oba bacanja za produžetak.

Kada su domaćini odlično otvorili produžetak, Zadar je pokušavao stati na kraj tim serijama, no jednostavno za dodatnih pet minuta nije ipak bilo snage pa je Borac slavio s 79:73.

Domaći sastav s 18 ubačaja predvodio je Radovan ĐokovićBojan Tomašević ubacio je 14 dok je 13 uz 8 skokova imao Hunter Hale. Za Zadar se najviše istaknuo Trevor Thompson uz 17 koševa i 5 skokova, Martin Junaković zabio je 14, a isto toliko imao je Justin Carter koji je upisao ‘double-double’ učinak uhvativši i 13  skokova kojima je pridodao i 5 asistencija.

STATISTIKA UTAKMICE

Trener Zadra, Vladimir Anzulović: ‘Čestitke ekipi Borca, borili su se kao što su se borili i moji momci, na kraju je zasluženo pobijedio Borac ali ne bi bilo ne zasluženo da su pobijedili i moji momci. Nismo imali koncentracije napraviti jednostavne stvari u završnici regularnog djela  i to nas je koštalo pobjede. Trebali smo napraviti jedan mali faul i to bi bilo to. Želio bih se zahvaliti ljudima u Čačku i ljudima iz Uprave Borca na gostoprimstvu jer smo se svo vrijeme osjećali kao i želim im još ovakvih susreta.’

Trener BorcaMarko Marinović: ‘Želio bih se zahvaliti nevjerojatnoj publici, jer kao što smo vidjeli utakmica nije bila laka. ‘U susreta to sam i govori jer znamo kakva su ekipa i kako igraju i nismo se predavali niti u jednom trenutku i time smo pokazali karakter. Vjerovali smo u to da možemo pobijediti u ovom susretu i to smo na kraju i učinili. Iako ne volim izdvajati, moram pohvaliti Iliju Đokovića, Nemanju Todorivića i Bojana Tomaševića koji su odigrali pravu mušku utakmicu, bili su koncentrirani do kraja, vjerovali su u pobjedu i pogodili su kada nam je trebalo. Iako dvorana nije bila dugo vremena ovoliko puna, poslali smo jednu lijepu sliku podrške i nadam se da su navijači shvatili koliko je bitno da dvorana bude puna i koliko nam znači taj vjetar u leđa od strane navijača. Nadam se da će ovo prepoznati i Uprava i da će i u sljedećoj utakmici dopustiti da dvorana bude i punija. Zahvalio bih se i Zadru na fer i korektnoj utakmici , još jednom odigrali smo zanimljivu utakmicu kao i protiv Mege, vjerovali smo i na kraju hrabro smo ušli u produžetka u kojem smo dobili drugi život i zasluženo smo pobijedili. Ekipi Zadra želim puno sreće i zdravlja i da im se ostvare ambicije koje su postavili u ovoj sezoni.’