25. srpnja 2024.

Neizvjesnost do posljednjeg trenutka: Pobjeda RK Zadar 1954 U17 protiv RK Ribola Kaštela

1 min read
pobjeda-rk-zadar-1954-u17

Rukometni klub Zadar 1954 izvijestio je o napetim susretima svojih mladih igrača proteklog vikenda. Generacija U11 upisala je sigurnu pobjedu protiv RK Metković-Mehanika, dok su dečki iz generacije U17 doživjeli pravu dramu u susretu s RK Ribola Kaštela.

U prvom dijelu utakmice, gosti su poveli 5:1, ali hrabri igrači RK Zadar 1954 brzo su se vratili u igru, preokrenuvši rezultat u svoju korist. Međutim, Kaštelani nisu olako odustajali te su ponovno preuzeli vodstvo, stvarajući prednost od 22:18 deset minuta prije kraja.

Unatoč teškoćama, igrači RK Zadar 1954 nisu se predavali. Serijom od tri uzastopna gola smanjili su zaostatak, te su u posljednjim minutama izjednačili rezultat na 24:24. Gosti su imali posljednji napad, ali hrabri obrambeni potezi igrača RK Zadar 1954 omogućili su im krađu lopte i brzi protunapad. U posljednjim sekundama susreta, Lorenz je s desne strane terena preciznim udarcem postigao odlučujući pogodak za pobjedu 25:24.

Ovaj iznimno napeti susret pokazao je karakter i odlučnost mladih rukometaša RK Zadar 1954, koji su zadržali svoj stopostotni niz u prvenstvu.

Generacija U13 nastavlja natjecanje u Biogradu protiv ekipa Splita i BM 07, dok će generacija U17 ugostiti Kamičak i Dugopolje u Zadru.