24. srpnja 2024.

HT Premijer liga: Puntamika upisala novi poraz

2 min read

ZADAR – Košarkaši Sonik Puntamike nisu uspjeli prekinuti negativni niz. Večeras je bolji od
njih u susretu 21. kola HT Premijer lige bio zagrebački Furnir koji je slavio rezultatom 63:67.
Kao što konačni rezultat zorno pokazuje, utakmica je bila napeta do posljednjih minuta, a
ključnim su se pokazale trice Matea Vidovića i Kenana Karahodžića koje su usmjerile
bodove ka Dubravi.
Zadrani su dobro otvorili susret i punih pet i pol minuta ostavili goste bez poena, u jednom
trenutku došavši nadomak dvoznamenkaste prednosti (11:2), no dvije vezane trice
Karahodžića i Collinsa poslužile su kao “Bronhi” Šarinovim momcima koji su uz pomoć
zonske obrane ubrzo uspostavili rezultatsku ravnotežu. Druga dionica je donijela nastavak
dalekometne kanonade, pa je Furnir nakratko preuzeo vodstvo (19:22), ali je završnica prvog
poluvremena ponovno pripala domaćem sastavu koji je u svlačionice odnio zalihu od tri koša
(37:34). Samo otvaranje nastavka donijelo je mini-odvajanje Puntamičana koji su polaganjem
Marina Šarlije i tricom Luke Tomasa otišli na plus šest, no gosti su ubrzo posložili svoje
redove, prije svega na defenzivnoj strani parketa, i krenuli u veliki nalet. Nedostajalo je ideje
u napadima zadarskog sastava koji je u narednih sedam minuta postigao samo jedan koš iz
igre, što su Zagrepčani iskoristili da preuzmu kontrolu nad susretom i uvedu utakmicu u
željeni ritam. Daleko od toga da su gosti bili posebno raspoloženi, pa se u igri malih brojki
razlika sve do početka četvrte četvrtine kretala unutar jednog posjeda. Napadačku blokadu
Sonika nakratko je razbio Ivan Vučić koji je dvjema tricama vratio svoju momčad u vodstvo
(59:58), ali najbolji strijelac HT Premijer lige nije imao dovoljnu podršku suigrača, dok su s
druge strane, kada je najviše trebalo, precizni bili Mateo Vidović i Kenan Karahodžić te
“zakaparili” zlata vrijedne bodove za Furnir.
Upravo je spomenuti dvojac bio najefikasniji u redovima pobjedničkog sastava s 19, odnosno
17 poena, dok je Zadrane, već po tradiciji, predvodio Ivan Vučić s 20 koševa i sedam