Hrvatska zaustavljena u produžecima, Španjolskoj golijada u Kopenhagenu
2 min read
Španjolska nogometna reprezentacija u izrazito je uzbudljivom dvoboju osmine finala Europskog prvenstva pobijedila Hrvatsku 5:3 nakon produžetaka.
HRVATSKA – ŠPANJOLSKA 3:5 (3:3, 1:1)
EURO 2020, osmina finala.
Stadion Parken, Kopenhagen.
Sudac: C. Cakir (Turska)
Strijelci: 1:0 – Pedri (20′, ag), 1:1 – Sarabia (38′), 1:2 – Azpilicueta (57′), 1:3 – Ferran Torres (77′), 2:3 – Oršić (85′), 3:3 – Pašalić (90+2′), 3:4 – Morata (100′), 3:5 – Oyarzabal (103′)
Žuti kartoni: Brozović (73′), Ćaleta-Car (84′)
Hrvatska: Livaković, Gvardiol, Ćaleta-Car, Vida, Juranović (74′ Brekalo), Brozović, Kovačić (79′ Budimir), Modrić (114′ Ivanušec), Rebić (67′ Oršić), Vlašić (79′ Pašalić), Petković (46′ Kramarić). Izbornik: Z. Dalić.
Španjolska: Unai Simon, Gaya (77′ Jordi Alba), Eric Garcia (72′ Pau Torres), Laporte, Azpilicueta, Busquets (101′ Rodri), Koke (78′ Fabian Ruiz), Pedri, Sarabia (72′ Olmo), Ferran Torres (88′ Oyarzabal), Morata. Izbornik: L. Enrique.
Izabranici Zlatka Dalića odigrali su nevjerojatno sadržajnu utakmicu u borbi za četvrtfinale ovogodišnjeg Europskog prvenstva, režiravši pritom veliki povratak u samoj završnici, ali naposljetku je slavila Španjolska.
Španjolci su od početka preuzeli inicijativu, ali je prvo Kokea u stopostotnoj prilici zaustavio Livaković, dok je potom neprecizan bio Morata, da bi potom povela – Hrvatska.
Igrala se 20. minuta kada je Pedri vratio loptu svome čuvaru mreže, a Unai Simon nije je uspio spriječiti da uđe u vrata. Ipak, Furija je stigla izjednačiti prije odlaska na odmor. Gaya je pucao, Livaković još jednom odlično obranio, a Sarabia silovito pospremio loptu u mrežu.
U nastavku su Španjolci u potpunosti preokrenuli rezultat na svoju stranu. Azpilicueta je bio precizan glavom u 57. minuti, a Ferran Torres je u 77. minuti mirnom završnicom matirao Livakovića za, činilo se, nedostižnih 3:1.
Međutim, u 85. minuti Oršić je iz gužve pred španjolskim vratima uspio gurnuti loptu preko gol-crte za smanjenje rezultata, da bi u jednom od posljednjih napada, u drugoj minuti sudačke nadoknade, drugi džoker s klupe Pašalić glavom izjednačio, na Oršićevu asistenciju.
Na početku produžetaka sjajnu je prigodu imao Kramarić, no Unai Simon istaknuo se odličnom obranom, a Španjolska je ubrzo osigurala svoje mjesto u četvrtfinalu. Na dvije asistencije Olma, Morata i Oyarzabal pronašli su put do mreže za konačnih 5:3.
U četvrtfinale su se već plasirali Danska, Italija, Češka i Belgija, a preostale parove osmine finala čine Francuska – Švicarska, Engleska – Njemačka i Švedska – Ukrajina.
Izvor: HNS
Za najnovije vijesti i informacije, posjetite zadar.tv.
Kontaktirajte nas na desk@zadar.tv.
Pratite naše sportske vijesti: Sportske vijesti
Otkrijte kulturne događaje: Kultura
Saznajte više o događanjima: Događanja
Pratite nas na društvenim mrežama: Facebook, Instagram, X, TikTok, Pinterest, Threads